Kendi işini kuracaklara 12 ay geri ödemesiz kredi: Başvurusu nasıl yapılır?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kendi işini kuracaklara 12 ay geri ödemesiz kredi: Başvurusu nasıl yapılır?

Kendi işini kuracaklara 12 ay geri ödemesiz kredi verileceği açıklandı. 60 aya kadar vade ile verilecek kredinin detayları yazımızda.

Kredi 25 Şubat 2023 13:26 0
Kendi işini kuracaklara 12 ay geri ödemesiz kredi: Başvurusu nasıl yapılır?

Kendi işini kuracaklara 12 ay geri ödemesiz krediye rekor başvuru.

Kendi işini kuracak vatandaşlara destek ödemesi başvurusu devam ediyor. Halkbank tarafından verilen destek ödemelerinde vatandaşlar, tecrübesi olan, diplomasına sahip olduğu iş için kredi başvurusu yapabilecek. Başvuru yapanlar, aldığı kredi ödemesi ile kendi işini kurabilecek ve kendi işini kurduktan sonra 12 ay boyunca işini yapacak. 12 ay çalıştıktan sonra geri ödemeler 12 ay sonra başlayacak.

Bu şekilde kredi ödemesi alacak vatandaşlar için Halkbank bir açıklama yaptı ve "Bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen/kurmuş olan, bu iş ile ilgili faaliyeti yürütme yeteneğine ve tecrübesine sahip olduğu kanaati edinilen girişimciler hedef kitlemizdir" ifadelerini kullandı.

En az ilkokul mezunu olan ve 45 yaşından büyük olmayan vatandaşlar söz konusu krediye başvuru yapabilecek. Başvuru yapacaklardan gazi, şehit/gazi yakını veya engelli olması durumunda yaş şartı 55 olacaktır. Bu kategoride olan ve 45-55 yaşında olan vatandaşların şahsen başvuru yapması gerekmektedir. Diğer vatandaşlar ise başvurularını internet üzerinden yapacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Halkbank, "Konfeksiyon sektöründe uzun yıllar faaliyet gösteren satış yetkilisinin kendi iş yerini kurması gibi" vatandaşların kendi işini kurabileceğine yer verildi. Kredide üst limit 250 bin lira olarak açıklandı. Alınacak kredi 60 ay vadeli olacak.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Kendi işini kuracaklara yapılacak destek ödemesine baktığımızda başvuruların Halkbank sayfası üzerinden alındığına yer verildi. "https://www.halkbankkobi.com.tr/tr/Girisimci/girisimci-bankacilik/girisimci-kredileri/girisimci-kredileri.html" adresi üzerinden yapılan açıklamada sol kısımda Girişimci Kredisi İstiyorum kısmından başvurunuzu yapabileceksiniz. Siz hangi işi kurmak için başvuru yapacaksınız? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Kadın erkek adaylar burada >  TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç