Kendi İşini Kuracak 2 ve 4 Yıllık Üniversite Mezunlarına 400 Bin TL Verilecek

Kendi İşini Kuracak 2 ve 4 Yıllık Üniversite Mezunlarına 400 Bin TL Verilecek

Halkbank kendi işini kuracak 2 ve 4 yıllık üniversite mezunlara iş kurmaları için 400 bin TL destek verecek.

Kredi 22 Kasım 2022 20:28 1
Kendi İşini Kuracak 2 ve 4 Yıllık Üniversite Mezunlarına 400 Bin TL Verilecek

Halkbank girişimci kredisi başlığı altında 2 ve 4 yıllık üniversite mezunlarına kendi işlerini kurmaları için destek ödemesi yapacak.

Üniversitelerin fakültelerinden ya da yüksekokullarından mezun olan ve en az 2 yıl iş deneyimi kazanan cesur girişimcilere Halkbank, 400 bin TL kredi veriyor. Krediye ilişkin detaylar haberimizde yer alıyor.

HALKBANK CESUR GİRİŞİMCİ KREDİSİ

Kendi iş yerini açmak isteyenler için Halkbank tarafından hayata geçirilen Cesur Girişimci Kredisi, Halkbank’ın sağladığı altı krediden sadece bir tanesi. Halkbank tarafından sunulan bu krediden Tıp doktoru, etüt merkezi açacak öğretmenler, veterinerler, tahlil laboratuvarı kuracak biyologlar, diş doktorları, avukatlar gibi girişimciler faydalanabilecek. Başvuru kriterleri arasında 45 yaşını geçmemek şartı bulunuyor. İşte, Halkbank Cesur Girişimci Kredisi başvuru şartları ve faiz tutarı gibi merak edilen tüm detaylar…

HALKBANK AÇIKLADI

Konu ile ilgili duyuru Halkbank resmi internet adresi üzerinden yayınlandı. İşte Halkbank sayfasında yayımlanan söz konusu desteğin detayları:

Halkbank resmi sayfasında Cesur Girişimci Kredisi başlığı altında yayınlanan duyuruda başvuruya ilişkin detaylar, "Üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, eğitimini aldığı ve en az 2 yıl deneyim kazandığı iş kolunda kendi iş yerini açmak isteyen veya kendi iş yerini açan 45 yaşını aşmamış girişimciler hedef kitlemizdir." şeklinde paylaşıldı.

Örnekler olarak ise şunlar verilmiştir:

"Örneğin; tıp doktorları, tahlil laboratuvarı kuracak biyologlar, etüt merkezi açacak öğretmenler, diş doktorları, veterinerler, avukatlar gibi."

Bu örneklere ekleme yapılabilir. Örneğin Muhasebe bitiren birinin kendi dükkanını açması gibi. Siz de aşağıdaki yorum kısmından yapmak istediğiniz işleri yazarak bilgi alabilirsiniz.

HALKBANK KREDİ BİLGİLERİ

Kredi Limiti: 400.000 TL olarak açıklandı.

"Kredi Türü ve Vadesi: Aylık eşit taksitli işletme kredisi şeklinde azami 12 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam azami 60 ay vade uygulanabilecektir."

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Başvuru yapmak için hazırlayacağınız proje ile Halkbank'a müracaat etmeniz gerekmektedir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda işiniz için gerekli destek Halkbank tarafından tarafınız ödenecektir. 

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 13 Ay Önce
Kadın giyim butiği açmayı düşünüyorum 2 senelik mezunum verilir mi?
;