Kemal Kılıçdaroğlu Jahrein'e Açtığı Davayı Kazandı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kemal Kılıçdaroğlu Jahrein'e Açtığı Davayı Kazandı!

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Jahrein'e açtığı tazminat davasını kazandı! İşte haberin detayları...

Siyaset 27 Mart 2024 0
Kemal Kılıçdaroğlu Jahrein'e Açtığı Davayı Kazandı!

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik hakaret içerikli açıklamaları nedeniyle sosyal medyada 'Jahrein' olarak bilinen fenomen Ahmet Sonuç'a açtığı tazminat davasını kazandı. Sonucu Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, "7. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na, bir çok kez densizce hakaretler savuran (Jahrein) Ahmet Sonuç'tan hesap sormaya devam ediyoruz" diyerek duyurdu.

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, sosyal medyada 'Jahrein' lakabıyla tanınan Ahmet Sonuç hakkında avukatları aracılığıyla açtığı tazminat davası bugün Ankara 41. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görüldü.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; davaya Kılıçdaroğlu'nun avukatı Uğur Çelik ile Ahmet Sonuç'un avukatı Sibel Çetin katıldı.

Davacı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avuatı Uğur Çelik, esasa ilişkin beyanında davalı Ahmet Sonuç'un açıklamalarının tamamının küfür kapsamında kaldığını belirtti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Gün beraber düşünme günüdür

Avukat Çelik, davalı Sonuç'un, müvekkili Kemal Kılıçdaroğlu'na farklı tarihlerde ve farklı şekillerde hakaretler ettiğini ifade ederek bunu sürekli hale getirdiğini ve bu nedenle manevi tazminatın tümden kabul edilmesini istedi.

Davalı Ahmet Sonuç'un avukatı ise davacı Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasetçi olduğunu, müvekkilinin açıklamalarının eleştiri mahiyetinde olduğunu, sözlerinin ifade özgürlüğü kapsamında kaldığını söyleyerek davanın reddedilmesini talep etti.

Dava dosyasının incelendiğini ve araştırılacak başka husus kalmadığını belirten mahkeme, davanın 'kısmen' kabulüne karar vererek, Jahrein olarak bilinen Ahmet Sonuç'un Kemal Kılıçdaroğlu'na, olay tarihi olan 4 Temmuz 2023'ten itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte 20 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.

'HESAP SORMAYA DEVAM EDİYORUZ'

Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, kararın açıklanmasından sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "7. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na, bir çok kez densizce hakaretler savuran (Jahrein) Ahmet Sonuç'tan hesap sormaya devam ediyoruz... 04.07.2023 tarihli paylaşımı nedeniyle açmış olduğumuz davalardan biri bugün sonuçlandı. 20.000 TL tazminat kazandık" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç