Kayseri'de Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Geldi!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kayseri'de Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Geldi!

Türkiye genelinde toplu taşıma fiyatlarına zam gelmeye devam ediyor! Son olarak Kayseri'de toplu taşıma fiyatlarına %13 zam geldi! İşte yeni fiyatlar ve detaylar...

Yerel Haberler 16 Haz 2024 0
Kayseri'de Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Geldi!

Yüksek enflasyon, döviz kuru ve akaryakıt fiyatlarına bağlı olarak büyükşehir belediyeleri, kent içindeki toplu ulaşım hizmetlerine zam yapmaya devam ediyor. Son olarak bir büyükşehir belediyesi daha toplu taşıma hizmetine yüzde 13 fiyat artışına gitti. İşte detaylar...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından toplu taşıma ücretlerine zam yapıldığı açıklandı.

KAYSERİ'DE TOPLU ULAŞIMA ZAM YAPILDI MI?

En son 2023 Temmuz ayında zam yapıldığı hatırlatılan açıklamada, toplu ulaşımın ana gider kalemi olan akaryakıt, enerji, işçilik, bakım, yedek parça giderlerinde oluşan maliyet artışları gerekçe gösterilerek Kayseri'de toplu taşımaya zam yapmak mecburiyetinde kalındığı ifade edildi.

KAYSERİ'DE TOPLU TAŞIMA ÜCRETİ NE KADAR?

Yeni tarifeye göre, tam bilet 16,50 TL'ye, indirimli bilet 9,00 TL'ye ve aylık 150 biniş hakkı bulunan indirimli abonman bilet 250 TL'ye yükseldi.

Eski tarifede tam bilet 11,50 TL, indirimli bilet 6,25 TL olarak uygulanıyordu.

KAYSERİ'DE ÜCRETSİZ AKTARMA DEVAM EDİYOR MU?

Yeni zamlı fiyat tarifesinde tüm abonman kart uygulamalarına ve 80 dakika içerisinde şehir içi toplu taşıma araçları arasında 2 ücretsiz aktarma uygulamasının süreceği de belirtildi.

Zamlı tarifeler, 23 Mayıs 2024 tarihinden itibaren Kayseri genelinde yürürlüğe girdi.

KAYSERİ TOPLU ULAŞIM ÜCRET TARİFESİ (HAZİRAN 2024)

kayseri-toplu-ulasim-ucret-tarifesi.jpg

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç