Kayseri Şeker'den işçilere rekor zam
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kayseri Şeker'den işçilere rekor zam

Son dakika haberi: Kayseri Şeker, işçilere yüzde 107,49 oranında zam yapma kararı aldı.

Çalışma Hayatı 22 Ağu 2023 19:45 0
Kayseri Şeker'den işçilere rekor zam

Son dakika: Kayseri Şeker'den işçilere rekor zam.

Kayseri Şeker’den sendikalı işçilerine zam müjdesi geldi. Kayseri Şeker ile Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası ŞEKER-İŞ arasında, Kayseri Şeker işyerleri için işletme seviyesinde akdedilen 30. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. İki yılı kapsayan toplu iş sözleşmesi çerçevesinde ücretlere ilk yıl için yüzde 107.49 oranında zam yapılırken, önümüzdeki yıl içinde enflasyon oranında artış yapılması kararı alındı.

2023 yılının Kayseri Şeker’in ‘Zirveler Yılı’ olduğuna dikkati çeken Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Ekim miktarından, kota artışına, halka arzdan, açıklanan tarihi kar oranına, çalışanlarımızdan yaklaşık 800 kişi kadar muvakkatlık kadrosu ve sendikalı çalışanlara verilen rekor zamma varıncaya kadar Kayseri Şeker zirveler yaşıyor. Zirveye ulaşmak yeterli değil, zirvenin sonu yok, başarının sonu yok. Bu sebeple hepimizin işimize sıkı sıkıya sarılarak, çok çalışmamız lazım. Kayseri Şeker bir çiftçi kuruluşu, buranın gerçek sahibi çiftçiler ve çalışanlar. Anadolu’nun bağrında, Anadolu’nun ortasında sıra dışı, uluslararası standartlarda bir şirket haline geldi Kayseri Şeker. Birlik ve beraberlik içerisinde çiftçisi de, çalışanı da, hissedarı da çok kazanan bir şirket haline geldik. Bu vesileyle 30’ncu dönem toplu iş sözleşmemizin çalışanlarımıza ve Kayseri Şeker’imize hayırlı olmasını diliyorum. Allah mübarek eylesin, ağız tadıyla yemeyi nasip etsin”

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç