Kaymakamlıklara KPSS'siz 4 bin 745 personel alımı: İşte başvuru 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kaymakamlıklara KPSS'siz 4 bin 745 personel alımı: İşte başvuru 2024

Son dakika haberi :İŞKUR üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda TYP kapsamında işçi alımı yapılacağına yer verildi.

İş İlanları 22 Mart 2024 4
Kaymakamlıklara KPSS'siz 4 bin 745 personel alımı: İşte başvuru 2024

Kaymakamlıklara KPSS'siz 4 bin 745 personel alımı yapılacak.

Türkiye İş Kurumu üzerinden bir son dakika açıklaması yapıldı ve farklı illerde bulunan Kaymakamlıklara KPSS'siz personel alımı yapılacağı bildirildi. Yayımlanan personel alım ilanlarına baktığımızda 4 bin 745 işçi alımı yapılacağı görülüyor. Bizde bu yazımızda TYP kapsamında personel alımı ilanlarının detaylarına yer verdik. İşte ilanlar ve başvuru bilgisi.

TYP BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alımı ilanlarına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kuruma kayıtlı olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında
SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).
AKS’ye göre aynı adreste oturanların, gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’den yararlanamamaktadır.

HANGİ İLDE ALIM YAPILACAK?

İŞKUR TYP sayfasından yapılan duyuruya göre alımların Şırnak, Batman, Diyarbakır, Mardin, Ordu illerine yapıldığı görülüyor. Alım yapılacak iller, kontenjan bilgisi ve iş ilan numarası şu şekilde;

BAŞVURU

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alımı ilanlarına başvurular internet üzerinden alınıyor. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki adımları takip ederek müracaatını yapması gerekmektedir.

Linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. İŞKUR üyeliğiniz yoksa e devlet girişi kısmından giriş yapın. 

Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacak. Bu ekranda, aşağıda gösterdiğimiz gibi adımları takip ederek başvuru sayfasına gidin.

Üst menüde bulunan ONLİNE İŞLEMLER kısmına tıklayın. Daha sonra iş arayan, Toplum Yararına Programlar ve TYP Arama kısmına gidin. TYP aramada il seçimi yaparak ARA butonuna tıklayın.

İlanlar aşağıda sıralanacak. Burada SEÇ kısmı altındaki TYP numarasına tıklayarak başvur butonundan müracaatınızı yapın.

Kadın erkek adaylarla bilgi alış verişinde bulunmak ve tanışmak için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (4)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Bu bizim sivasta ne zaman alım olacak acaba her hangi bir devlet kurumuna tekniker teknisyen alımı varmı bu şehirde kurum yokmu arkadaş
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Bu Typ sistemi böyle gider.Kamudaki işçi eksiğini bu şekilde karşılanıyor malesef.Bu iş değil modern kölelik başka bir adı yok Rabbim typ personlerrine sabır versin, altı yada dokuz ay çalış sonra kapı dışarı ne yaparsan yap.Gözünüzü açın artık açın sa
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Sivas varmı
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Biz TYP çalışanlarını nezaman göreceksiniz bizler işsiz kalacağız ne yapalım nereye gidelim gasp mi yapalım hırsızlıktır yapalım böyle adetmi olur okullardaki pisliği görseniz bu insanlar gerçekten haklı dersiniz biz devamlılık istiyoruz iş istiyoruz