Kaymakamlıklara 2 ilde KPSS'siz 311 işçi alımı başvurusu başladı 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kaymakamlıklara 2 ilde KPSS'siz 311 işçi alımı başvurusu başladı 2024

Türkiye İş Kurumu üzerinden gelen son dakika açıklamasında iki ilde Kaymakamlıklar bünyesinde istihdam edilmek üzere işçi alımı yapılacağına yer verildi.

TYP 13 Mayıs 2024 0
Kaymakamlıklara 2 ilde KPSS'siz 311 işçi alımı başvurusu başladı 2024

Kaymakamlıklara 2 ilde KPSS'siz 311 işçi alımı başvurusu başladı.

Türkiye İş Kurumu üzerinden gelen son dakika açıklamasında iki ilde Kaymakamlıklar bünyesinde istihdam edilmek üzere işçi alımı yapılacağına yer verildi. Yayımlanan ilanlara baktığımızda alımların şimdilik Ankara ve Kütahya illerine yapılacağı görülüyor. Bizde bu yazımızda söz konusu personel alım ilanlarının detaylarına yer verdik. İşte başvuru bilgisi.

BAŞVURU ŞARTLARI

TYP kapsamında yapılan personel alımının başvuru şartları şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kuruma kayıtlı olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILACAK?

iŞKUR üzerinden gelen duyuruya baktığımızda aşağıda belirtilen illerde ve illere bağlı çok sayıda ilçede alımların başladığı görülüyor.

Ankara,

Kütahya,

BAŞVURU NASIL?

İŞKUR üzerinden yayınlanan işçi alımında başvurular internet üzerinden yapılıyor. Başvuru yapmak için "http://esube.iskur.gov.tr/" adresine gidin. İşKUR adresine gittikten sonra giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra üst menüdeki ONLİNE İŞLEMLER yazan yere tıklayın. Daha sonra İş Arayan kısmına tıklayarak Toplum Yararına Çalışma Arama kısmına gidin. İşte videolu başvuru anlatımı:

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç