Katar'da Türkler İçin İş İmkanı! 3000 İla 7000 Dolar Maaşla İşçi Alımı Yapılacak

Katar'da Türkler İçin İş İmkanı! 3000 İla 7000 Dolar Maaşla İşçi Alımı Yapılacak

Dünyanın en zengin ülkesi olarak bilinen Katar, Türkiye'den farkı sektörlerde personel alımları yapacak.

İş İlanları 16 Tem 2022 23:34 21
Katar'da Türkler İçin İş İmkanı! 3000 İla 7000 Dolar Maaşla İşçi Alımı Yapılacak

Dünyanın en zengin ülkesi olarak bilinen Katar, Türkiye'den farkı sektörlerde personel alımları yapacak.

Ülkede farklı iş kollarında yeterinde personel olmadığı için yabancı personel alımları oluyor. Genellikle diğer Arap ülkelerinden yapılan personel alımları yetersiz kaldığında ise Türkiye gibi ülkelerden de personel alımları oluyor. 

Kamu Gündemi'nin haberine göre; Vasıflı personel kadroları dışında Türkiye'den giden çalışanlar Katar'da vasıfsız kadrolarda da çalışma imkanı elde ediyorlar. Ülkede son günlerde özellikle Dünya kupası turnuvası öncesi yeniden personel alımları başladı. İşte açık olan meslek grupları ve maaş imkanları...

KATAR'DA ARANAN MESLEK GRUPLARI

Katar'da bazı sektör çok ileri seviyede bulunuyor. Abu Dabi gibi özel turizm merkezleri turizm sektörünün çok etkin olmasını sağlarken ülkenin petrol zengini olması enerji sektörünün de çok ileri seviyeye ulaşmasını sağladı. Ayrıca dünyaca ünlü havayolu şirketine sahip Katar bu alanda da başarılı. 

Ülkede iklim nedeniyle tarım geri planda kalırken tarıma özel yatırımlar yapılıyor. Bunun dışında sağlık alanında sorunlar yaşayan Katar bu sektörün her alanında personel alımları yapıyor. Genel olarak ülkede aşağıda yer alan meslek gruplarında personel alımları oluyor. 

2022 yazında ve sonbahar döneminde Katar tedarik alanında sorun yaşamak istemiyor. Bu kapsamda ülkede uzun yol şoförleri aranıyor. Tır sürücüsü, kamyon şoförü hatta taksi şoförleri aranıyor. 

Sağlık alanında diploma ve sertifikası olan vatandaşlar da Katar'da kolaylıkla iş bulabilir. 

Bunun dışında turizm ve hizmet sektöründe de iş imkanları mevcut. Hizmetli, güvenlik, temizlik personelleri, inşaat alanında çalışacak işçiler, turizm sektöründe çalışacak personeller. 

İKLİM ŞARTLARINA DİKKAT

Katar'da çalışmak isteyenler için yapılan ilk uyarılardan birisi iklimi. Ülke Ortadoğu'da yer aldığından büyük çöllere sahip. Kurak ve çok sıcak havanın etkili olduğu ülkede yaz döneminde 40 50 dereceye ulaşan sıcaklar hakim. Katar'da çalışmak isteyenler bu şartlara uygun olmak zorunda. 

MAAŞ OLANAKLARI

Katar'da asgari ücret kavramı yok. Çalışanlar çalıştıkları meslek alanına göre eğitim sertifika ve deneyime göre, yabancı dil bilme durumu ve çalışma saatlerine göre maaş alırlar. Ortalama en düşük maaş 3 bin dolar bandındadır. Özel sektörde çalışanlar 7 bin TL'ye kadar alabilir. Vasıflı personeller ise 25 bin dolara kadar maaş alabilirler. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Yurtdışı iş ilanlarının yayımladığı uluslararası kariyer sayfaları var. Buradan İngilizce yayımlanan duyuruların bulunması, bu duyurularda kendilerine göre iş olanaklarının keşfedilmesi, şartların sağlanması ve başvuru yapılması gerekiyor.

Yeni yayımlanacak yurtdışı ilanlarından bildiirmle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin;

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (21)

Seç


Ziyaretçi 2 Gün Önce
Ben 30 yillik aşçiyim katarda çalişmak isterim 05306958323
Ziyaretçi 7 Gün Önce
Şoförüm Katara gider çalışırım çalışma konusunda kendime güveniyorum.. İrtibat:05372687523
Ziyaretçi 7 Gün Önce
Başvuru nereden yapabilirim acaba
Ziyaretçi 9 Gün Önce
Başvuru linki de verilseydi
Ziyaretçi 19 Gün Önce
Selam aleyküm ganziantep ten engin adanur işsizim 5369518504