Kastamonu Üniversitesi KPSS 60 puanla personel alım ilanı geldi: İşte başvuru 2023

Kastamonu Üniversitesi KPSS 60 puanla personel alım ilanı geldi: İşte başvuru 2023

Kastamonu Üniversitesi bünyesine farklı kadrolarda personel alımı yapılacak. İşte alım yapılacak kadrolar ve şartlar.

Kastamonu Üniversitesi KPSS 60 puanla personel alım ilanı geldi: İşte başvuru 2023

Kastamonu Üniversitesi personel alım ilanı geldi.

Kastamonu Üniversitesi tarafından gelen son dakika duyurusunda farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere KPSS puanı ile personel alımı yapılacağı açıklandı. Üniversite tarafından yayımlanan ilana baktığımızda başvuruların 13 Kasım tarihi ile başladığı görülüyor. İşte alım yapılacak kadrolar ve şartlar.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

1-657 sayılı DMK’nın 48’inci maddesinde yer alan şartları sağlamak,
2-Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş olmak,
3-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
4-Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları müracaat tarihinin son günü itibariyle taşıyor olmak ve belgelendirmek,
5-657 sayılı DMK’nın 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla başvuruda bulunulan sözleşmeli personel pozisyonunda görevini devamlı yapmasına ve tam zamanlı çalışmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak. (Bu durum memuriyete girişte tam teşekküllü hastanelerden alınacak raporla tespit olunur.)
6-Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde özel şartlarını taşıdığı sadece bir ilana müracaat edebilecektir.
7-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.
8-Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 6. maddesi gereğince "İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi..." hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.
9-İdare iş ve işlemlerin değişkenliğine bağlı olarak görev yapacak personele yeni görevler verme hakkını saklı tutar.
10-Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.

BAŞVURU

Söz konusu personel alım ilanına başvurular gerekli belgeler ile birlikte üniversiteye şahse yapılacaktır.

BAŞVURU ADRESİ: Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı (Kuzeykent Mahallesi Orgeneral Atilla Ateş Paşa Caddesi No: 19 Merkez- Kuzeykent / KASTAMONU)

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;