Kastamonu Üniversitesi En Az Lise Mezunu 47 Personel Alımı Yapacak

Kastamonu Üniversitesi En Az Lise Mezunu 47 Personel Alımı Yapacak

Kastamonu Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere lise ve önlisans mezunu adaylardan en az 50 KPSS puanı ile personel alımı yapacak.

Kamu 31.3.2022 08:24 1
Kastamonu Üniversitesi En Az Lise Mezunu 47 Personel Alımı Yapacak

Kastamonu Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere lise ve önlisans mezunu adaylardan en az 50 KPSS puanı ile personel alımı yapacak.


Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Kastamonu Üniversitesi farklı birimlerde çalıştırmak üzere sadece erkek adaylar içerisinden 47 personel alımı yapacak. Peki adaylardan aranan şartlar nelerdir?


ALIM YAPILACAK KADROLAR

-11 Destek Personeli,

-28 Koruma ve Güvenlik,

-8 Teknisyen,ARANILAN GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

1-657 sayılı DMK'nın 48'inci maddesinde yer alan şartları sağlamak,


2-Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş olmak,


3-İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek,


4-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,


5-Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları müracaat tarihinin son günü itibariyle taşıyor olmak ve belgelendirmek,


6-657 sayılı DMK'nın 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla başvuruda bulunulan sözleşmeli personel pozisyonunda görevini devamlı yapmasına ve tam zamanlı çalışmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak. (Bu durum memuriyete girişte tam teşekküllü hastanelerden alınacak raporla tespit olunur.)


7-Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde özel şartlarını taşıdığı sadece bir ilana müracaat edebilecektir.


8-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.


9-Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 6. maddesi gereğince "İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi..." hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.


10-idare iş ve işlemlerin değişkenliğine bağlı olarak görev yapacak personele yeni görevler verme hakkını saklı tutar.


11-Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.


e-DEVLET KARİYER KAPISI İŞE ALIM HİZMETİ ÜZERİNDEN SİSTEME YÜKLENMESİ GEREKEN MÜRACAAT BELGELERİ


1- Kimlik Bilgileri


2- İletişim Bilgileri


3- Fotoğraf


4- Adli Sicil Bilgileri


5- Üniversite Mezuniyet Bilgileri (Ortaöğretim mezunlarının mezuniyet belgelerini diğer belgeler kısmına yüklemeleri gerekmektedir)


6- Askerlik Bilgileri


7- KPSS Bilgileri


8- İlan Edilen Kadroya Bağlı Olarak İstenen Diğer Belgeler (Sağlık Beyan Formu, Barkodlu SGK Hizmet Dökümü, Görev ve Pozisyon Bilgisini İçerir Çalıştığı Kurum ve Kuruluştan Alınacak Onaylı Belge, Özel Güvenlik Görevlisi Silahlı/Silahsız Kimlik Kartı, Koruma ve Güvenlik Kadrosu İçin Boy ve Kilo Ölçüm Raporu, Şoför Kadrosu İçin Sürücü Belgesi, KÜ-2-14 Numaralı İlana Yönelik Çelik veya Metal Kaynakçı Belgesi, KÜ-2-7 Numaralı İlana Yönelik Isı ve Ses Yalıtımı, Çelik Yapı ve Teknik Ressamlık Belgesi)


Yorumlar (1)

Seç

Ziyaretçi 2 Ay Önce
2 yıl deneyimim olsa senin yanında niye çalışayım ? Kendi elemanlarına kadro açıyor belliki çok zırva