Kars Valisi Ziya Polat kimdir, nerelidir?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kars Valisi Ziya Polat kimdir, nerelidir?

Son dakika haberi: Kars Valiliği görevine Ziya Polat'ın atamasının yapıldığı açıklandı. İşte gelen son dakika açıklaması ve yeni atama.

Son Dakika 10 Ağu 2023 10:02 0
Kars Valisi Ziya Polat kimdir, nerelidir?

Kars Valisi Ziya Polat oldu.

10 Ağustos tarihli Resmi gazete'de yayınlanan son dakika açıklamasında Kars valiliği görevine Ziya Polat'ın atamasının yapıldığı görüldü. Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan atama kararnamesi sonrası en çok aranan konu Ziya Polat kimdir, nerelidir? soruları oldu. Peki Ziya Polat daha önce hangi görevleri yaptı? Kimdir? Akademik kariyeri nedir?

İşte Erdoğan'ın imzası ile Kars Valiliği görevine ataması yapılan Ziya Polat'ın özgeçmişi:

Ziya Polat KİMDİR?

20 Temmuz 1973 tarihinde İzmit’te doğdu. Orta öğretimini Sivas Selçuk Anadolu Lisesinde, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamladı. İçişleri Bakanlığının açtığı kaymakamlık sınavını kazanarak Erzincan Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

        Sırasıyla Afyon-Sincanlı, Karabük-Yenice ve Mardin-Savur ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Dokuz ay süreli mesleki ve lisans eğitimini İngiltere’nin Nottingham şehrinde, Nottingham Üniversitesinde tamamladı. 86. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile bitirerek Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalında ‘Belediye Hizmetlerinin Özelleştirilmesi’ konulu Yüksek Lisans yaptı.

        Sivas-Akıncılar, Elazığ-Arıcak, Erzurum-İspir, Aydın-Karacasu, Kayseri-Yahyalı, Bursa Kestel ve Ankara Mamak ilçelerinde Kaymakamlık görevlerinde bulundu.

        Vali Ziya Polat, 10 Haziran 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Yozgat Valisi olarak ilimizde göreve başlamıştır.

        Vali Polat evli ve 4 çocuk babasıdır.

Gelişmelerden ve gündemden haberdar olmak için Finans7.com internet adresini takipte kalın.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç