Kar ne zaman gelecek 2024 Meteoroloji uzmanları hava durumunu açıkladı

Kar ne zaman gelecek 2024 Meteoroloji uzmanları hava durumunu açıkladı

Meteoroloji uzmanları yaptığı son dakika açıklamasında ülkeye kar yağışının ne zaman geleceğine yer verildi.

Yerel Haberler 8 Kasım 2023 0
Kar ne zaman gelecek 2024 Meteoroloji uzmanları hava durumunu açıkladı

Kar ne zaman yağacak 2024.

Kış aylarına doğru gidliirken hala ülke genelinde yağmur yağmaması, sıcak havaların ülke genelinde etkisini sürdürmesi sonrası vatandaşlar ne zaman kar yağacağını araştırmaya başladı. Peki kar ne zaman yağacak? 2024 yılında kar ne zaman gelecek? Havalar ne zaman soğuyacak? İşte gelen son dakika bilgileri.

HALA DENİZE GİREN TURİST VAR

Antalya ve diğer Akdeniz kıyı şehirlerinde vatandaşlar, turistler hala denizlere giriyor. 25 derecenin üzerinde görülen sıcaklıklar sonrası vatandaşlar, merakla havaların ne zaman soğuyacağını araştırmaya başladı.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamaya baktığımızda önümüzdeki 5 günün hava durumu şu şekilde oldu:

5 günlük hava durumuna baktığımızda yine şiddetli yağmur beklenmediği, bölgelerin bazılarında 25 derece üzeri sıcaklıklar görüleceği bildirildi.

KAR NE ZAMAN GELECEK?

Peki kar yağışları ne zaman gelecek? Kar ne zaman başlayacak? Gelelim bu konuya.

El Nino sıcaklarından sonra La Nina kışı geliyor. Bu kış rekor seviyede soğukların ve şiddetli kar yağışının yaşanacağını söyleyen uzmanlar kasım ayına işaret etti.

CNN Türk Meteoroloji Editörü Orhan Şen yaptığı son dakika açıklamasında İstanbul'da önümüzdkei günlerde kar yağışı beklenmediğini, 15 Kasım tarihinden sonra Anadolu illerinde ilk kar yağışının beklendiği bildirildi.

15 Kasım'da ilk kar yağışının gelmesi ile birlikte Kasım sonuna kadar ülke genelinde birçok ilde kar yağışlarının görülebileceği belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;