KAP geldi: KOZAL'dan bedelsiz artırım ve hisse geri alımı adımı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

KAP geldi: KOZAL'dan bedelsiz artırım ve hisse geri alımı adımı

KOZAL'dan bedelsiz sermaye artırımı ve hisse geri alımı için önemli karar geldi. İşte gelen son dakika açıklaması.

Borsa 15 Şubat 2023 09:50 0
KAP geldi: KOZAL'dan bedelsiz artırım ve hisse geri alımı adımı

KOZAL'dan KAP geldi: Yüzde 2 bin bedelsiz artırım ve hisse geri alımı adımı geldi.

Koza Altın İşletmeleir AŞ tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada KOZAL hissesinde geri alım yapılacağına ve yüzde 2 bin bedelsiz artırım yapılacağına yer verildi. 

KOZAL tarafından yapılan açıklamada şirketin çıkarılmış sermayesinin 3 milyar 202 milyon 500 bin liraya çıkarılması ve bu sürecin Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Türk Ticaret Kanunu'nun verdiği sürede yapılmasının planlandığına yer verildi.

HİSSE GERİ ALIM KAP'I GELDİ

KOZAL tarafından yapılan açıklamada hisse geri alımı ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

Şirketimiz çıkarılmış sermayesinin % 2000 oranında bedelsiz artırılarak, 3.202.500.000 TL'ye (Üç Milyar İki Yüz İki Milyon Beş Yüz Bin Türk Lirası) çıkarılması ve bu sürecin Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Türk Ticaret Kanunu'nun verdiği süreler dahilinde gerçekleştirilmesi ve yeni ödenmiş sermayemizin Ticaret Sicil Gazete'sinde tescil ve ilanı sonrası sermaye artırımı süreci tamamlanacaktır.  
 
Sermaye Piyasası Kanunu'nun Geri Alınan Paylar Tebliği 10.madde 2.fıkrası,"kayıtlı sermaye sisteminde olan ortaklıklar tarafından, sermaye artırımına ilişkin yönetim kurulu kararı alındığı tarihten sermaye artırım işlemlerinin tamamlandığı tarihe kadar, ortaklıklar ve/veya bağlı ortaklıklar tarafından, geri alım veya satım işlemi yapılamaz." hükmünü havidir.
 
Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında yaşanan volatilite artışı ve olağandışı fiyat hareketleri nedenleriyle, hissedarlarımız yatırımlarının değerinin korunması ve şirketimiz pay değerinde fiyat istikrarının desteklenmesine yönelik olarak, sermaye artırım süreci tamamlandıktan sonra, pay geri alımına ilişkin süreç değerlendirilerek kamuoyu ile paylaşılmasına,
Finans7.com | Ankara: yatırım tavsiyesi değildir.
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç