Kanada'da 160'tan Fazla İsimsiz Toplu Çocuk Mezarı Daha Bulundu!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kanada'da 160'tan Fazla İsimsiz Toplu Çocuk Mezarı Daha Bulundu!

Kanada'da son zamanlarda bulunan toplu çocuk mezarları tedirgin etmeye devam ederken bunlara bir yenisi daha eklendi. British Columbia eyaletindeki bir yatılı kilise okulunun bölgesinde, 160’dan fazla isimsiz çocuk mezarı bulunduğu bildirildi.

Haberler 13 Tem 2021 08:49 0
Kanada'da 160'tan Fazla İsimsiz Toplu Çocuk Mezarı Daha Bulundu!

Kanada'da son zamanlarda bulunan toplu çocuk mezarları tedirgin etmeye devam ederken bunlara bir yenisi daha eklendi. British Columbia eyaletindeki bir yatılı kilise okulunun bölgesinde, 160’dan fazla isimsiz çocuk mezarı bulunduğu bildirildi.


Kanada resmi yayın kuruluşu CBC’nin haberine göre, Güney Körfez Adaları'ndan Kuper Adasındaki Penelakut Yerli Kabilesi, Kuper Adası Yatılı Kilise Okulu'na ait bölgede 160'tan fazla "belgesiz ve işaretsiz" mezar bulunduğunu duyurdu.


Yeni bulunan mezarlara ait bilgi, kabile ileri gelenlerinin komşu First Nation yerli topluluklarını keşif hakkında bilgilendirmesi ile ortaya çıktı.Kabile tarafından yayımlanan bildiride, "Sizi Kuper Adası Yatılı Okulu arazisinde ve kıyılarımızda 160'tan fazla belgesiz ve işaretsiz mezarın teyidi konusundaki çalışmalarımızda bize katılmaya davet ediyoruz" denildi.


Kuper Adası Yatılı Kilise Okulu, resmi kayıtlara göre 1890'dan 1970'lere kadar Güney Körfez Adaları arasında yer alan Kuper Adası'nda faaliyet gösterdiği biliniyor.


Kanada'da Bulunan İlk Toplu Mezar Bu Değil


Ülkenin gizemli tarihi halen çözülememişken toplu çocuk ölümlerine sürekli yenileri eklenmeye devam ediyor.Kanada'da ilk kez kilise okulu bahçesindeki kayıt dışı çocuk mezarları ilk defa, 29 Mayıs’ta British Columbia eyaletinin Kamloops kentindeki yatılı kilise okulunun bahçesinde bulunan 215 çocuğa ait ceset kalıntılarıyla gündeme gelmişti.​​​​​​​


24 Haziran’da da Sakatchewan eyaletindeki Marieval Yatılı Kilise Okulunun bahçesinde resmi kayıtlarda olmayan 751 çocuk cesedi kalıntısının olduğu mezarlar bulunmuştu.


Kanada’nın British Columbia eyaletindeki eski St. Eugene Misyon Okulu'nun yakınında da 30 Haziran 2021’de 182 çocuğa ait ceset kalıntılarının olduğu kayıt dışı mezarlar keşfedilmişti.


Son olarak ise British Columbia eyaletindeki bir yatılı kilise okulunun bölgesinde, 160’dan fazla isimsiz çocuk mezarı bulunduğu bildirildi.


Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç