Kamu Şefleri 3600 Ek Gösterge İstiyor

Kamu Şefleri 3600 Ek Gösterge İstiyor

Ek gösterge düzenlemesinde haksızlığa uğrayan kamu şefleri , taleplerinin yerine gelmesini istiyor.

Çalışma Hayatı 20 Eylül 2022 15:31 11
Kamu Şefleri 3600 Ek Gösterge İstiyor

Binlerce kamu şefinin ek gösterge talebi sosyal medyada gündem oldu. Biz de finans7.com olarak kamu şeflerine destek olmak , seslerini duyurmak adına bu yazımızı yazdık.

Kamu kurumlarında çalışan kamu şefleri, sosyal medya üzerinde yaptıkları kampanyalarla ek gösterge taleplerini dile getiriyor. Biz de finans7.com olarak personellere destek olmak için bu yazımızı kaleme aldık.

Şefler, Genel İdare Hizmetleri (G.İ.H) içinde yer alan memur gruplarından birisidir ve “Yönetim Hizmetleri” yerine getirir. 

5.07.2022 tarihinde, 31887 Sayılı Resmi Gazetede 7417 sayılı Kanun ile yayımlanan 3600 Ek Gösterge düzenlemesinde Yönetim hizmetleri grubunda yer alan İl Müdür Yardımcıları, İlçe Müdürleri, İlçe Şube Müdürleri ve Şeflere yer verildi. Özellikle şeflerin 2200 olan ek göstergelerinin, 3600 değil de 2800’e yükseltildi. Genel İdare Hizmetleri sınıfında yer alan diğer memurlarla aynı artışın yapılması, yönetim hizmetlerini gören bu grubu mağdur etti, yaraladı, üzdü. 

Bu konuda taleplerini açıklayan kamu şefleri, 3600 ek gösterge düzenlemesinden tam olarak faydalandırılmadı.

Şef kadrosu yönetici kadroları arasında sayılan bir kadro olup, sorumluluğu olan, gerektiğinde hesap veren, denetim ve teftişlerde her türlü bilgi ve belgeyi temin eden ve ilgili makamlara sunan bir kadrodur Bu nedenle bu kadroda çalışanların da ek gsötergelerinin 3600'e çıkarılması gerekmektedir.

Siz de aşağıdaki yorum kısmından bu konudaki taleplerinizi yazabilirsiniz.

Finans7.com mobil uygulamasını indirerek gelişmelerden, ek gösterge düzenlemesinden anında haberdar olabilirsiniz.

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (11)

Seç


Ziyaretçi 4 Gün Önce
Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle yönetici durumunda olan şeflere 3600 verilmeli .Kurumlar arasındaki maaş ve özlük hakları düzeltilmelidir. Torba yasa ile bunlar düzenlenmelidir.
Ziyaretçi 4 Gün Önce
Şef kadrosundaki memurların özlük hakları dahil olmak üzere 3600 göstergenin verilmemesi hayal kırıklılığı yarattı.Unutulan ,mağdur edilen bu kesimin yetkililer tarafından gündeme alınmasını umuyoruz.
Ziyaretçi 7 Gün Önce
Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kamu şefleri Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Atama Yönetmeliklerinde ve 1 No’lu Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 509. Maddesinde Yönetim Hizmetleri Grubunda yer almaktadır. Türkiye Büyük Millet Meclisinde Kamu Kurumlarının Görevde Yükselme Yönetmeliğinde bulunan Yönetim Hizmetleri Grubu olan personellerin ek göstergesi 2200’den 3600’e çıkarılırken Yönetim Hizmetleri Grubundaki Şefler 2200’den 2800’e çıkarılarak 3600 ek göstergede kapsam dışı bırakılmış ve yasalaşmıştır. Ayrıca hiyerarşik yapıda şef ünvanlının altında bazı alt meslek gurupları da 3600 ek göstergeden yararlanmıştır. 35 bin Kamu Şefine 3600 ek gösterge verilmeyerek mağdur edilmiştir”
Ziyaretçi 7 Gün Önce
3600 DA ŞEFLERE ADALETSİZLİK OLDU .TORBA YASADA DÜZELTİLİP VERİLMESİ GEREKLİDİR.BİR MÜJDE OLUR İNŞALLAH
Ziyaretçi 7 Gün Önce
1/4 üne inen tüm şefler 3600 almalı bekliyoruz