Kamu İşçileri Maaşı ve Asgari Ücrete Ek Zam İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kritik Görüşme

Kamu İşçileri Maaşı ve Asgari Ücrete Ek Zam İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kritik Görüşme

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücrete ek zam konusunda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Çalışma Hayatı 16.6.2022 18:56 0
Kamu İşçileri Maaşı ve Asgari Ücrete Ek Zam İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kritik Görüşme

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücrete ek zam konusunda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-İş Başkanı Atalay ile AK Parti Genel Merkezi'nde görüşüyor. Peki Asgari ücrete zam gelecek mi ? Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? İşte asgari ücret zammına ilişkin son dakika haberinin detayları…

Asgari ücrete 2. kez zam yapılıp yapılmayacağı henüz netleşmedi.

Bu konuda tartışmalar sürerken sürpriz bir görüşme gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile AK Parti Genel Merkezi'nde bir görüşme gerçekleştiriyor. Görüşme saat 18.05'te başladı.

KAMU İŞÇİLERİ DE GÜNDEMDE

Söz konusu görüşmede kamu işçilerinin maaşlarının da görüşülmesi bekleniyor. 

Asgari ücret yılbaşında yüzde 50,5 zamla 4 bin 253 liraya yükselmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz" açıklaması yapmıştı.

Öte yandan Numan Kurtulmuş geçtiğimiz gün yaptığı son açıklamada asgari ücrete ek zam meselesine değindi ve dövizdeki aşırı oynaklık ile birlikte fiyat istikrarının sağlanamadığını , bu nedenle vatandaşların ciddi şekilde olumsuz etkilendiğini söyledi. 

Asgari ücrete yıl başında yapılan yüksek zam, vergilerden vazgeçilmesi ve bu vergilerin vatandaşlara doğrudan destek olarak verilmesi ile alım gücünü arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Kurtulmuş, Temmuz ayında memur ile emeklilerin gelirlerinin arttırılması için çalışmaların olduğunu söyledi. 

Sabit gelirli çok geniş bir vatandaş kitlesinin ücreitni arttıracak bir dokunuşun mutlaka hükümet tarafından yapılacağını ve vatandaşların enflasyonun altında ezdirilmemesi gerektiğini söyleyen Kurtulmuş, asgari ücrette belirli bir artışın mutlaka yapılacağını söyledi.

Bu açıklama , asgari ücrete ek zam gelecek mi sorusuna şimdiye kadar verilen en net cevap oldu.

Asgari ücrete ek zamda masada 3 formül var. 3 rakam için TIKLAYIN

 

Yorumlar (0)

Seç