Kamu Bankalarından 100.000 TL İhtiyaç Kredisinin Maliyet Hesaplaması Belli Oldu!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kamu Bankalarından 100.000 TL İhtiyaç Kredisinin Maliyet Hesaplaması Belli Oldu!

İhtiyaç kredisi çekmek isteyenlere kamu bankalarının sundukları imkanlar araştırılıyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank 100.000 TL ihtiyaç kredisini kaç TL taksitle veriyorlar? İşte haberin detayları...

Kredi 5 Şubat 2024 0
Kamu Bankalarından 100.000 TL İhtiyaç Kredisinin Maliyet Hesaplaması Belli Oldu!

Türkiye’de kamu bankaları vatandaşlara düşük maliyetlerle kredi vermeleriyle tanınıyorlar. Ancak bu gelenek son 6 ayda bozuldu. Ekonomi yönetiminin müdahalesi ile beraber vatandaşlar artık düşük maliyetlerle Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’tan kredi çekemiyorlar. Ekonomi yönetimi vatandaşların harcama yapmalarını istemediği için kredi politikasında değişikliğe gidildi. Harcama yapıldıkça talep enflasyonu artacağı için bu yolla enflasyon ile mücadele ediliyor.

EN GÜVENİLİR BANKALAR!

Kamu bankalarının vatandaşların gözünde oldukça pozitif bir yerleri bulunuyor. Bu bankalar kredi kullanılmak istendiğinde akla gelen ilk bankalar oluyorlar. Bundan dolayı da maliyetleri en çok merak edilen ihtiyaç kredisi kampanyaları da kamu bankalarının kampanyaları olarak öne çıkıyorlar. Kamu bankalarından belki düşük maliyetlerle ihtiyaç kredisi çekmek mümkün değil ama yine de özel bankalara kıyasla iyi denilebilecek faiz oranları ile ihtiyaç kredileri Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ta bulunabiliyor.

Türkiye de geçiş için çalışmalar yürütüyor... Para düzeninde yeni dönem -  Türkiye Ekonomi Haberleri

VADE SÜRELERİ STANDART!

Vade süreleri açısından kamu bankaları özel bir uygulama yapamıyorlar. BDDK tarafından ihtiyaç kredilerinin azami vade süreleri belirleniyor ve kamu bankaları da bu vade sürelerine riayet ederek vatandaşlara ihtiyaç kredisi kullandırıyorlar. Bu çerçevede 50.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredileri 36 aya kadar, 50.000 TL ile 100.000 TL arası ihtiyaç kredileri 24 aya kadar ve 100.000 TL üzerindeki ihtiyaç kredileri de 12 aya kadar vade ile verilebiliyorlar.

ZİRAAT BANKASI 100.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Ziraat Bankası'nın ihtiyaç kredisi aylık faizi yüzde 4,24 olarak açıklandı. 24 ay vadeli 100.000 TL ihtiyaç kredisi için bu bankaya aylık 7.612 TL taksit ödemesi yapılıyor.

ziraat-ihtyac-kredisi.jpg

VAKIFBANK 100.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Vakıfbank müşterileri aylık yüzde 3,95 oranında kredi faizi ile ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. 24 ay vadeli 100.000 TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti bu bankada 7.342 TL oluyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 176 Bin TL olarak hesaplanıyor.

vakifbank-ihtiyac-kredisi.jpg

HALKBANK 100.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Halkbank müşterileri aylık yüzde 4,09 oranında kredi faizi ile ihtiyaç kredisi çekiyorlar. 24 ay vadeli 100.000 TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti bu bankada 7.472 TL oluyor. Kredinin toplam maliyeti ise 179 Bin TL olarak açıklandı.

halkbank-ihtiyac-kredisi.jpg

Tüm kredi kampanyalarından anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç