Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi en az lise mezunu itfaiye eri alımı başvurusu başlıyor 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi en az lise mezunu itfaiye eri alımı başvurusu başlıyor 2023

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından geçen haftalarda yayımlanan itfaiye eri alım ilanı için başvurular başlıyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi en az lise mezunu itfaiye eri alımı başvurusu başlıyor 2023

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı başvurusu başlıyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından geçen haftalarda yayımlanan itfaiye eri alım ilanı için başvurular başlıyor. Belediye tarafından yayımlanan ilana baktığımızda itfaiye eri alımlarının en az lise mezunları arasından yapılacağı görüldü. Bizde bu yazımızda 22-26 Mayıs 2023 tarihleri arasında alınacak olan başvuruların detaylarına yer verdik.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İtfiaye eri kadrosunda istihdam etmek üzere yapılacak 20 memur alımında başvuru şartları şu şekilde:

-    Türk vatandaşı olmak.

-    Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

-    Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

-    Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

-    Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

-    İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

-    İlan edilen itfaiye eri kadroları için, mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.

-    657 Sayılı Kanun’un 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesinde yer alan özel şartlara göre itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır

-    Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

-    Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması.

-    13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

-    Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak

BAŞVURU

İlana başvurular 22-26 Mayıs arasında şahsen yapılacak. Başvuru ekranı açılınca haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç