Kadir İnanır'ın sağlık durumu ile ilgili son dakika açıklaması
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kadir İnanır'ın sağlık durumu ile ilgili son dakika açıklaması

Sabah saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Kadir İnanır'ın sağlık durumu ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

Haberler 24 Mart 2024 0
Kadir İnanır'ın sağlık durumu ile ilgili son dakika açıklaması

Son dakika: Kadir İnanır'ın sağlık durumu ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

Sabah saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Kadir İnanır'ın sağlık durumu ile ilgili son dakika açıklaması geldi. işte son dakika haberinin detayları.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, sanatçının durumuna ilişkin basın mensuplarına hastane önünde yaptığı açıklamada, "Sabah saatlerinde sanatçımız Kadir İnanır hastanemize ambulansla geldi. İlk geldiği andan itibaren acil ekibimizi toparladık. İlk değerlendirmede geldiğinde sağ tarafında felç vardı. Şuuru kapalıydı." dedi.

Değerlendirmeler sonucunda tetkikler yapıldığını belirten Sağlam, şu bilgileri verdi:

"Beyin tomografisi çekildiğinde, beyni besleyen ana damarda bir tıkanıklık tespit edildi ve acil girişimsel radyoloji ekibimiz, nöroloji ekibimiz ve beyin cerrahisinden arkadaşlarla birlikte, anestezi doktorlarımızın entübasyon sonrası ilk 2 saat içerisinde çok başarılı bir işlem gerçekleştirdi. Ana damardaki pıhtı alındı. Beynin beslenmesi sağlandı. İşlemden sonra çekilen MR görüntülemesinde işlemin başarılı olduğu teyit edildi ve beyin beslenmesi şu anda iyi. Ancak yoğun bakıma alındı. Entübe olarak yoğun bakımımızda izleniyor. İlk 24, 48 saat içerisinde uyandırma yapılmayacak. Gelişebilecek komplikasyonlar ya da yeni bir kanama olmadığı müddetçe inşallah olmayacak, çünkü işlem başarılı."

İnanır'ın arkadaşlarından Said Yavuz ise İnanır'ın ilk olarak beynine pıhtı attığını ve erken müdahaleyle damarının açıldığını söyledi.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç