Kadıköy Belediyesi 13 bin TL maaşla zabıta memuru alımı başvuruları 23 Ocak'ta başlıyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kadıköy Belediyesi 13 bin TL maaşla zabıta memuru alımı başvuruları 23 Ocak'ta başlıyor

Kadıköy Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere zabıta memur alımı yapacak. Başvurular 23 Ocak tarihi ile başlayacak.

Kadıköy Belediyesi 13 bin TL maaşla zabıta memuru alımı başvuruları 23 Ocak'ta başlıyor

Kadıköy Belediyesi zabıta memuru alımı başvuruları başlıyor.

Kadıköy Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere zabıta memur alımı yapacak. Belediye tarafından yayımlanan ilana göre zabıta memuru ön lisans ve lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak olup başvurular başlıyor. Peki başvuru şartları nedir? İşte detaylar.

Başvuru Şartları Nedir?

1. Türk vatandaşı olmak. 
2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. 
3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. 
4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. 
5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. 
6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

KPSS Şartı ve Özel Şartlar

1. İlan edilen zabıta memuru kadroları için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş ve alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
2. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. 
3. 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak.  (Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)
4. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. 
5. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
6.    İngilizce YDS’de en az (C) düzeyinde puan almış olmak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak.

Başvurular Ne Zaman?

İlana başvurular 23 ile 26 Ocak 2023 tarihinde alınacak. Başvuru formu yayınlandığında haberdar olmak için  TIKLA İNDİR

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç