Kabine toplanıyor: İşte 4 Mart 2024 gündemdeki konular belli oldu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kabine toplanıyor: İşte 4 Mart 2024 gündemdeki konular belli oldu

Son dakika: Kabine 3 haftanın ardından toplanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantının gündemi belli oldu.

Haberler 4 Mart 2024 6
Kabine toplanıyor: İşte 4 Mart 2024 gündemdeki konular belli oldu

Kabine toplanıyor: İşte 4 Mart kabine gündemindeki konular.

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı için geri sayımda sona gelindi. Gelen son dakika açıklamasında bugün toplanacak kabinenin gündeminin ne olacağına yer verildi.

3 hafta önce toplanan kabine, bu hafta da Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak. 

Türkiye Gazetesi'nden Emrah Özcan'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılacak toplantının ana gündem maddelerinden biri ekonomi olacak. Ekonomideki yol haritasının masaya yatırılacağı toplantıda enflasyon ve fahiş fiyatla mücadeleye ilişkin atılan adımlar ele alınacak.

Dış politikada ana gündem maddesi ise Gazze. İsrail'in katliamını durdurmak için Türkiye'nin yürüttüğü diplomasi, Gazze'ye insani yardımın ulaştırılması ve yaralıların tahliyesi konuları istişare edilecek. Ayrıca yaklaşan Ramazan ayı öncesi Gazze'de ateşkesin sağlanması için yürütülecek diplomasi trafiği görüşülecek. Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu'nda yürütülen diplomasi trafiği de masanın diğer başlıkları arasında olacak.

On binlerce öğretmen adayının gözü de Beştepe'de olacak. Öğretmen atamalarına ilişkin takvimin toplantıda gündeme gelmesi bekleniyor. Kabine toplantısında ayrıca terörle mücadele kapsamında yurt içinde ve sınır ötesinde süren operasyonlar da değerlendirilecek. 31 Mart öncesi seçim güvenliği için yurt genelinde alınacak tedbirler de masada olacak.

KABİNE SONRASI MİLLETE SESLENİŞ KONUŞMASI GELECEK

Kabineden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçerek millete sesleniş konuşması yapacak. Konuşmadan haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (6)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 43 Gün Önce
Belediyelere kadro gündemde bile yok
Ziyaretçi 43 Gün Önce
Yemekhane çalışanlarına taşeronlara kadro bekliyoruz seçimden önce
Ziyaretçi 43 Gün Önce
2004girisli olanlarada emeklilik hakkı verilsin
Ziyaretçi 43 Gün Önce
Nerde emekliyw zam yonetim uyuyooooooooo
Ziyaretçi 43 Gün Önce
Bagkur prim esitlemesi