Kabine toplanıyor: Gündem emekliler ve gençler
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kabine toplanıyor: Gündem emekliler ve gençler

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı için geri sayımda sona gelindi. Gündemde gençler ve emeklilere verilecek müjdeler var.

Haberler 24 Eylül 2023 12:39 9
Kabine toplanıyor: Gündem emekliler ve gençler

Kabine toplantısı ne zaman: Yeni müjdeler geliyor.

Cumhurbaşanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bu hafta kabine toplantısı yapılması bekleniyor. En son Eylül ayı başında düzenlenen kabine toplantısından sonra yeni müjdeler için Cumhurbaşkanı Erdoğan bir sonraki kabine toplantısını işaret etmişti.

Bu açıklamadan sonra tüm gözler, yeni kabine toplantısının olacağı tarihe çevrildi. Peki kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayar müjdesi gelecek mi? Üniversitelilere vergisiz cep telefonu ne zaman gelecek? Emekli zammı ne kadar olacak?

AMERİKA ZİYARETİ SONRASI ERTELENDİ

Geçen hafta yapılması beklenen kabine toplantısı, Cumhurabşkanı Erdoğan'ın Amerika ziyareti nedeniyle bu haftaya ertelendi.

Gazeteci Ercan Seki yaptığı açıklamada Salı günü kabine toplantısının yapılacağını söyledi. Bu hafta Pazartesi günü günü, yani 25 Eylül'de Cumhurbaşkanı Erdoğan Nahçıvan'a bir ziyarette bulunacak. Bu ziyaret nedeniyle yeni kabine toplantısının 26 Eylül 2023 Salı günü gerçekleşmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Beştepe'de düzenlenecek kabine toplantısının saat 15 civarında başlaması ve 19 civarında sona ermesi bekleniyor. Kabine sonrası Erdoğan, kameralar karşısına çıkarak açıklamalarda bulunacak.

NE AÇIKLANACAK?

Son kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere vergisiz telefon ve bilgisayar ile 10 GB ücretsiz internetin detaylarının bir sonraki kabinede belli olacağını ve açıklanacağını söyledi. Bu konuda Erdoğan'ın detayları Salı günü açıklaması bekleniyor.

Emeklilerin maaş zammı ve Cumhuriyet ikramiyesi düzenlemesi hakkında da açıklama bekleniyor. Siz hangi konuda müjde bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

KABİNE SONRASI MİLLETE SESLENİŞ KONUŞMASI

Kabineden sonra açıklama geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7.com mobil uygulamasını ücretsiz indirin.
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (9)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 9 Ay Önce
asgari ücretliye neden ikramiye vermiyor devlet
Ziyaretçi 9 Ay Önce
Ev hanımlarına sgk
Ziyaretçi 9 Ay Önce
evlilik kredisi...
Ziyaretçi 9 Ay Önce
Evlilik kredisi somut bir hal alırsa iyi olur verecez üzerinde çalışıyoruz deyip gecistiriyorlar
Ziyaretçi 9 Ay Önce
Emekli maaşı zammı