Kabine toplanıyor: 20 Kasım 2023 gündemdeki konular belli oldu

Kabine toplanıyor: 20 Kasım 2023 gündemdeki konular belli oldu

Son dakika: Kabine toplantısına kısa süre kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantının gündemi belli oldu.

Haberler 19 Kasım 2023 2
Kabine toplanıyor: 20 Kasım 2023 gündemdeki konular belli oldu

Kabine toplanıyor: İşte 20 Kasım 2023 kabine gündemindeki konular.

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı için geri sayımda sona gelindi. Gelen son dakika açıklamasında yarın toplanacak kabinenin gündeminin ne olacağına yer verildi.

2 hafta önce toplanan kabine, bu hafta da Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak. Kabinede görüşülecek önemli gündem maddeleri şu şekilde olacak:

İSRAİL'İN GAZZE'YE SALDIRILARI

7 Ekim tarihinde İsrail ile Filistin arasındaki savaşın boyut değiştirmesi ve İsrail'in sivil ayrımı yapmadan Gazze'ye saldırması konusu kabinede ele alınacak. Bu konuda atılması muhtemel adımlar kabinede ele alınacak ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, bu konuda sunum yapacak.

Türkiye şimdiye kadar bölgeye 10 uçak ve bir gemi dolusu insani yardım ve tıbbi malzeme gönderdi. Gazze'de kanser hastaları için tedavi merkezi Türkiye'ye getirildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YURT DIŞI DİPLOMASİSİ

Son kabineden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan, Özbekistan ve Suudi Arabistan ile Almanya'yı ziyaret etmişti. Kabinede bu ülkelerde yapılan ikili görüşmeler ve anlaşmalar ele alınacak.

ENFLASYON VE CDS

Kabinede Türkiye'nin 350'nin altına düşen CDS primi ele alınacak ve enflasyon ile mücadelenin devamı, kararlılığı ele alınacak.

TORBA YASA

AK Parti gündeminde olan torba yasa düzenlemesi de kabinede ele alınacak. Ancak kabine sonrası bu konuda açıklama gelmesi beklenmiyor. Torba yasanın şekillenmesi sonrası açıklama bekleniyor.

KABİNE SONRASI MİLLETE SESLENİŞ KONUŞMASI GELECEK

Kabineden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçerek millete sesleniş konuşması yapacak. Konuşmadan haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 11 Gün Önce
Isten cikarilan taseronlarin hakki verilmeli
Ziyaretçi 11 Gün Önce
kit taşeronlara sözü var Sayın Cumhur Başkanımızın
;