Kabine gündemi açıklandı: Erdoğan ulusa sesleniş konuşması yapacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kabine gündemi açıklandı: Erdoğan ulusa sesleniş konuşması yapacak

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında kabine toplantısı yapılacak. Yapılacak toplantı sonrası ulusa sesleniş konuşması geleck.

Haberler 6 Ağu 2023 08:36 0
Kabine gündemi açıklandı: Erdoğan ulusa sesleniş konuşması yapacak

Kabine toplanıor: Erdoğan ulusa sesleniş konuşması yapacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı 7 Ağustos 2023 tarihinde yapılacak. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak kabine toplantısına kısa süre kala gündemdeki kritik konular var. Bu konular arasında tahıl koridoru, dış yatırım odaklı ekonomi planı ve memurların toplu sözleşmeleri olacak.

PUTİN İLE GÖRÜŞME VE TAHIL KORİDORU

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında Ağustos ayı içerisinde görüşme yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı açıklamada toplantı tarihinin kısa sürede belli olacağını bildirdi. Bu toplantıda tahıl koridorunun yeniden açılması görüşülecek. Bu görüşme öncesi kabinede son durum ele alınarak atılacak adımlar değerlendirilecek.

Kabinenin diğer konusu ise ekonomi olacak. Amerika merkezli yatırım bankası JP Morgan'ın organizasyonunda, önceki gün en büyük 50 fon yatırımcısının katılımı ile yapılan toplantıya Bakan Mehmet Şimşek katıldı. Toplantıda çıkan konular kabinede görüşülecek ve ele alınacak.

Yapılacak görüşmeler sonrası dış yatırımcıları Türkiye'ye getirmeye yönelik hangi adımların atılacağı ele alınacak. Merkez Bankası'nın döviz rezervleri ele alınacak.

MEMURLARIN TOPLU SÖZLEŞMESİ

1 Ağustos tarihinde memurların toplu sözleşme görüşmeleri başladı. İlk toplantıdan sonra yapılacak kabine toplantısında kamu tarafının teklifinin ele alınması bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan kabine toplantısında sendikaların teklifini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletecek ve değerlendirme yapılacak.

Kabinenin bir diğer gündemi ise deprem bölgesi.

ULUSA SESLENİŞ KONUŞMASI GELECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15.30 civarında başlaması beklenen kabine toplantısının saat 19.00 civarında sona ermesi ve Erdoğan'ın kabineden sonra kameralar karşısına geçerek ulusa sesleniş konuşması yapması bekleniyor. Açıklamadan bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin:
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç