Japon deprem uzmanından İstanbul uyarısı: Boşaltılması gereken ilçeleri tek tek açıkladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Japon deprem uzmanından İstanbul uyarısı: Boşaltılması gereken ilçeleri tek tek açıkladı

Japon deprem uzmanı Yüksek İnşaat Mühendisi Yashinori Moriwaki, beklenen Marmara Depremine dair uyardı. İşte son dakika haberinin detayları.

Haberler 22 Ağu 2023 20:16 0
Japon deprem uzmanından İstanbul uyarısı: Boşaltılması gereken ilçeleri tek tek açıkladı

Son dakika: Olası İstanbul depremi için Japon deprem uzmanından uyarı.

İstanbul'da beklenen olası bir deprem için uzmanlardan uyarılar gelmeye devam ediyor. Japon deprem uzmanı Yüksek İnşaat Mühendisi Yashinori Moriwaki, beklenen Marmara Depremine ilişkin yaptığı açıklamada zemini sağlam olmayan ilçeleri açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları.

MARMARA UYARILDI

Kahramanmaraş depreminin ardından deprem uzmanları tarafından yoğun bir şekilde Marmara Bölgesi'nde tedbirlerin alınması gerektiği vurgulanıyor. Deprem bölgesi olarak kayıtlara geçen Marmara Bölgesi için yapılan uyarılara göre depremin büyüklüğü 7 üzerinde olması kuvvetle ihtimal.

DEPREM UYARISI

Japon deprem uzmanı Yüksek İnşaat Mühendisi Yashinori Moriwaki, beklenen Marmara Depremine dair uyardı. Uyarısıyla birlikte zemini sağlam olmayan bölgelerin tek tek ismini verdi.

Marmara Bölgesi'nde beklenen deprem hakkında yaptığı açıklamalarda çok yakında gerçekleşeceğin, hatta yarın bile olabileceğini belirterek, "İstanbul depremi çok yakın derken, hemen yarın olabilir. Bir sene içinde olabilir, on sene içinde olabilir. Ama insan hazır olmalı. Allah sizi uyarıyor, şimdiden hazır olun diye. Kahramanmaraş’taki deprem sonrası denizin içinde, Kıbrıs tarafında deprem olabilir veya öbür tarafta, Bingöl, Muş, Bitlis ve Van’da olabilir. Marmara’da Bölgesi’nde olabilir. İstanbul’da zemini iyi olmayan Atatürk Havalimanı, Ataköy, Küçükçekmece, Zeytinburnu, Avcılar ve Büyükçekmece’nin sıra sıra boşaltılması düşünülebilir. Buralar konut bölgesi olmamalı.” ifadelerini kullandı.

İstanbul'da Zemini Sağlam Olmayan Bölgeler;

Atatürk Havalimanı
Ataköy
Küçükçekmece
Zeytinburnu
Avcılar
Büyükçekmece

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç