Jandarma Bekçi Alımı Belli Oldu: Jandarma Bekçilik Böyle Oluyor!

Jandarma Bekçi Alımı Belli Oldu: Jandarma Bekçilik Böyle Oluyor!

Jandarma bekçi alımının nasıl yapıldığını öğrendik. İşte Finans7.com'un bekçi alımı için özel haberi.

Bekçi Alımı 17 Eylül 2022 16:53 2
Jandarma Bekçi Alımı Belli Oldu: Jandarma Bekçilik Böyle Oluyor!

Jandarma'ya bekçi alımı böyle yapılıyor.

On binlerce adayın merakla beklediği jandarma bekçi alımı hakkında bilgi geldi. Finans7.com olarak ulaştığımız bilgide jandarma'ya bekçi alımı yapılıp yapılmayacağı, jandarma bekçi alımlarının ne zaman yapılacağı konularına değindik ve bu konu hakkında detaylı bilgilere yer verdik.

DAHA ÖNCE SADECE EGM'YDİ ŞİMDİ YASADA HEM EGM HEM JANDARMA YAZIYOR

2 sene önce yapılan düzenlemede bekçi alımı yönetmeliği değişti. Daha önce kanunda sadece Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bekçi olacağı bildirilirken yeni kanunla Jandarma bünyesinde de bekçi kadrosu açıldı. Söz konusu yasada yeni madde şu şekilde verildi:

"Genel kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak üzere, emniyet ve jandarma teşkilatları bünyesinde silahlı bir kolluk olarak çarşı ve mahalle bekçileri istihdam edilir. Emniyet ve jandarma teşkilatlarında istihdam edilen çarşı ve mahalle bekçilerinin amirleri meslek hiyerarşileri içinde tespit edilir."

2 SENE OLDU JANDARMA'YA ALIM OLMADI: PEKİ NASIL OLACAK?

Bu düzenleme bundan 2 sene önce yapıldı ve bekçi alımları beklenmeye başladı. Bu süreçte EGM'ye çok sayıda bekçi alımı yapıldı. Ancak Jandarma'ya 1 tane bile bekçi alımı yapılmadı.

JANDARMA'YA BEKÇİ ALIMI BÖYLE YAPILIYOR

Jandarma bekçi alımı diye ilan yayınlamayacak. 2 sene önce köylerde çalıştırmak üzere yapılan bekçi alımında adaylar jandarmaya bağlı çalışıyor. Özetlemek gerekirse alımlar EGM'ye devam edecek. Köylerde ve ilçelerde çalışacak bekçiler jandarma bünyesinde çalışacak. Yeni dönem bekçi alımı 2023 yılına kaldı. İlan gelince bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara ÖZEL HABER

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 8 Gün Önce
Yaş şartı esnetilsin 35 olsun
Ziyaretçi 8 Gün Önce
Hic birsey anlamadim jadarma bekci alimi yapmadan nasil bekci alacak