Jandarma 55 Korucu Alım İlanı Yayımlandı! Sırada 5 Bin Korucu Alımı Var

Jandarma 55 Korucu Alım İlanı Yayımlandı! Sırada 5 Bin Korucu Alımı Var

Son dakika: Şırnak Valiliği bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı ilçelerde olmak üzere Korucu Alımı ilanı yayımlandı. İşte başvuru...

Asker Alımı İlanları 18 Ocak 2023 17:02 41
Jandarma 55 Korucu Alım İlanı Yayımlandı! Sırada 5 Bin Korucu Alımı Var

Son dakika: Şırnak ili 55 korucu alım ilanı yayımlandı.

Şırnak Valiliği tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada farklı ilçelerde görevlendirilmek üzere 55 korucu alımı yapılacağı duyuruldu. Peki korucu alımı hangi ilçelerde yapılacak? Başvurular nasıl yapılacak? Detaylar finans7.com'da...

DİĞER İL,İLÇE VE KÖYLERE DE KORUCU ALINACAK

2023 yılının ilk Korucu alım ilanları yayımlanmaya başladı. Diğer il ve ilçeler ile köylere de korucu alımı yapılacak. İlanlardan haberdar olmak için TIKLA İNDİR

ŞIRNAK VALİLİĞİ KORUCU ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

-Kasrik Beldesi,
-Akçay Köyü,
-Kayaboyun Köyü,
-Koçbeyi Köyü,
-Kızılsu Köyü,
-Kavuncu Köyü,
-Atbaşı Köyü,
-Kırkkuyu (Altınkent Mezraası)

GÜVENLİK KORUCUSU ALIM ŞARTLARI

1. Türk Vatandaşı Olmak.
2. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak ya da 25.06.2019 tarihli 7179 Sayılı Askeralma Kanunun 42. Maddesine göre askerlikten muaf olmak (Şehit Ailesi dışında kalan adayların askerlik hizmetinden muaf tutulmaları alıma engel teşkil etmektedir.)
3. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmamak.
4. En az ilkokul mezunu olmak.
5. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
6. 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 216 ncı maddesinin birinci fıkrasında yazılı; halkın sosyal sınıf, ırk,din,mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçlarından mahkum olmamak.
7. Taksirli suçlar ve aşağıda yazılı sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, bir yıldan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya istismal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, uyuşturucu almak ve satmak, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devletin sırlarını açığa vurmak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.
8. 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak.
9. Kan davasından hüküm giymemiş olmak.
10. Müracaat eden GK adaylarından hali hazırda görevlendirileceği köyde veya mahallede ikamet etme şartı ile bulunduğu ikametinde müracaat tarihi itibariyle en az (6) altı ay oturma şartı aranacaktır.
11. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, engeli veya akıl hastalığı bulunmamak.
12. Siyasi parti üyesi olmamak.
13. Köy/Mahalle muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak.
14. Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine katılmamış olmak, terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde bulunmamış olmak, örgüt propagandası yapmamış olmak.
15. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği,mensubiyeti, iltisakı ve irtibatı bulunmamak.
16. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Olumlu olmak.
17. Tam teşekküllü Devlet Hastanelerinden alınan Sağlık Raporu Olumlu olmak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1.    Dilekçe 
2.    Sabıka Kaydı
3.    İkametgâh Belgesi
4.    Diploma 
5.    Askerlik Durum Belgesi
6.    4 Adet Vesikalık Fotoğraf
7.    Tam Teşekküllü Hastaneden alınmış Güvenlik Korucusu Görevini Yapar Sağlık Kurulu Raporu (10 Şubat 2023 tarihine kadar teslim edilecektir.)

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Valilik tarafından yayımlanan Korucu alım ilanı için başvurular alınmaya başladı. Başvuruların en geç 26 Ocak tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Başvuru Adresi: Valilik Makamına hitaben yazılı dilekçe ile Merkez İlçe Jandarma Komutanlığına yapılacaktır.

5 BİN KORUCU ALIMI DAHA YAPILACAK

24 ilde istihdam edilmek üzere 5 bin köy korucusu alımı yapılması bekleniyor.

Siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Kadın erkek polisler bu sayfada >>> Bilgi Alış Verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (41)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 8 Ay Önce
şanlıurfa suruç var mi
Ziyaretçi 8 Ay Önce
şanlıurfa suruç
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Diyarbakır Ergani varmı
Ziyaretçi 10 Ay Önce
van gevaşa alım olsun
Ziyaretçi 11 Ay Önce
erzincan varmi
;