İzmir'de Ramazan pidesine zam: Gramajı düştü, fiyatı yükseldi

İzmir'de Ramazan pidesine zam: Gramajı düştü, fiyatı yükseldi

Son dakika: İzmir'de gramajı düşürülen Ramazan pidesinin fiyatı yükseldi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Yerel Haberler 12 Mart 2023 15:54 0
İzmir'de Ramazan pidesine zam: Gramajı düştü, fiyatı yükseldi

Son dakika: İzmir'de Ramazan pidesi fiyatı belli oldu.

Ramazan ayı öncesi illerde Ramazan pidelerinin satış fiyatları belli olmaya başladı. İzmir'de geçen sene 6 TL'den satılan 350 gram Ramazan pidesinin gramajı 320 grama düşürülerek 10 TL'ye yükseltildi.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, geçen yıl 350 gramı 6 liradan satılan ramazan pidesinin bu yıl yüzde 66 fiyat artışıyla 10 liradan satışa sunulmasına karar verdi. Öte yandan ramazan pidesinin gramajı 350 gramdan 320 grama düşürüldü.

Pidenin gramajının düşürülüp, fiyatının arttırılmasındaki en büyük sebebin artan maliyet olduğunu belirten İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis üyesi ve Ekmek ve Unlu Mamuller Komitesi üyesi Hüseyin Sağır, onaylanan yeni tarifenin ramazan ayının ilk günü olan 23 Mart Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacağını dile getirdi. Sağır, “İzmir’de, ramazan pidesi 320 gram olarak 10 liradan satılacak. Ankara’da 300 gramı 10 liradan satılacak. Biz 20 gram fedakarlık yaptık. Karar, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde alınıyor. İzmir Ticaret Odası olarak bu kararı uyuyoruz" diye konuştu.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)

Seç