İzmir Büyükşehir'den gençlere 6 bin TL burs: Bizizmir.com eğitim yardımı burs başvurusu 2023

İzmir Büyükşehir'den gençlere 6 bin TL burs: Bizizmir.com eğitim yardımı burs başvurusu 2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bir açıklama yapıldı ve gençlere 6 bin TL burs verileceği bildirildi. İşte burs başvurusu.

Eğitim 14 Eylül 2023 13:17 0
İzmir Büyükşehir'den gençlere 6 bin TL burs: Bizizmir.com eğitim yardımı burs başvurusu 2023

Bizizmir.com burs başvurusu başlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada İzmir Byükşehir tarafından 10 bin öğrenciye burs verileceği bildirildi. 

Lisans ve ön lisans mezunu öğrencilerine 750 lira olmak üzere 8 ay boyunca toplamda 6 bin liralık yardım yapılacağı bildirildi. Öğrencilere toplamda 60 milyon liralık destek verileceği açıklanırken konu iel ilgili açıklama da geldi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer konu ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasında "Her Alanda Onların Yanında Olmaya Devam Edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

"İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Eğitimde Fırsat Eşitliği Ilkesi Doğrultusunda Üniversite Öğrencilerine Destekler Artarak Devam Ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Ekonomik Krizin Derinleşmesi Nedeniyle Gençlere Verdiği Maddi Desteği Bu Yıl Yüzde 50 Oranında Arttırdı" ifadeleri ile İzmir Büyükşehir tarafından yapılan açıklamada verilecek burs ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

"2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında Ailesi İzmir’de Ikamet Eden, Maddi Olanakları Kısıtlı 10 Bin Ön Lisans Ve Lisans Öğrencisine 750 Lira Olmak Üzere 8 Ay Boyunca Toplam 6 Bin Liralık Yardım Yapılacak. Böylelikle Yeni Eğitim Sezonunda Üniversite Öğrencilerine 60 Milyon Liralık Destek Sağlanmış Olacak"

Geleceğin gençlerin ellerinde şekilleneceğini söyleyen Soyer, “İzmir’in Hem Bugünü Hem Yarınında Gençlerin Öncülüğü Olsun Istiyoruz. Bunun Için Çalışıyoruz. 13 Binin Üzerinde Öğrenciye Son Iki Yılda 50 Milyon Liranın Üzerinde Eğitim Desteği Verdik. Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Için De Ise 60 Milyon Liralık Burs Desteği Sağlıyoruz. Üniversitede Okuyan Öğrencilerimiz Için Bornova Ve Çiğli’de Ücretsiz Çamaşır Yıkama Hizmetini Başlattık. Ayrıca İzmir’de Yaşayan Ve Ev Taşıyacak Üniversite Öğrencilerine Taşıyıcı Adını Verdiğimiz Ücretsiz Nakliye Desteğini Başlattık. Üniversite Öğrencileri Için 6 Noktada Çorba Durağı Kurduk. Bir Taraftan Sıcak Yemek Desteği De Veriyoruz. Ülkemizdeki Toplumsal Yaşamın Her Kademesinde Ihtiyaç Duyulan Değişim Gençler Sayesinde Olacak. Ancak Derinleşen Ekonomik Kriz Gençleri De Çok Etkiliyor. Biz Ise Her Alanda Onların Yanında Olmaya Devam Edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Söz konusu burs için başvurular 15 Eylül tarihinde başlayacak. 10 bin öğrencinin ilk 3 aylık ödemesi olan 2 bin 250 lirası Aralık ayında, kalan para ise 2024 yılında hesaplara yatırılacak.

"https://www.bizizmir.com/" sayfasının sağ üst köşesinde giriş yaparak burs başvurusu yapabileceksiniz. Üyeliğiniz yoksa üye ol kısmından giriş yapıp başvurunuzu bu şekilde yapabileceksiniz.

Yorumlar (0)

Seç