İYİ Parti'den 12.750 Kişi Daha İstifa Etti!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İYİ Parti'den 12.750 Kişi Daha İstifa Etti!

İYİ Parti'de sular kaynamaya devam ediyor! Art arda istifalar durmak bilmiyor. Bugün de 12.750 kişi daha istifa etti! İşte haberin detayları...

Siyaset 16 Ara 2023 0
İYİ Parti'den 12.750 Kişi Daha İstifa Etti!

İYİ Parti'de Salim Ensarioğlu’nun istifasından sonra Diyarbakır İl Başkanlığı, ilçe teşkilatları ve 12 bin 750 üyesi İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı.

İYİ Parti eski İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu'nun istifası, Diyarbakır'da adeta deprem etkisi yarattı. İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanı, ilçe başkanları ve 12 bin 750 üyesi İYİ partiden istifa ettiklerini açıkladı.

İYİ Parti'den yeni yıl mesajı: 'O sene bu sene olsun'

Medyascope'dan Ferit Aslan'nın haberine göre; İl Başkanı Vecdin Ensarioğlu, "Siyaset ve bölge büyüğümüz, kıymetliyimiz, sayın Salim Ensarioğlunun olmadığı bir yerde bizim varlığımız söz konusu olamaz. Bu vesile ile Diyarbakır il ve ilçe teşkilatlarımızla birlikte ve ayrıca 12 bin 750 üye ile İYİ Partiden istifa ettiğimizi kamuoyuna saygı ile bildiriyoruz" dedi.

Ne olmuştu?

Diyarbakır'da kayyum yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, yapılacak yeni yola Şeyh Said Bulvarı adını vereceğini duyurmuştu.

Gazeteci Fatih Altaylı, kendi programında karara tepki göstererek, "Sözde yerli ve milli bir iktidarımız var. Türkiye’ye karşı İngilizlerle işbirliği yaparak daha Türkiye kuruluş aşamasındayken isyan etmiş, bu ülkeyi yıkmaya, bölmeye çalışmış bir haysiyetsiz, bir şerefsizin adını bir rezilin adını siz bir bulvara veriyorsunuz. Şeyh Said İsyanı diye bir isyan var. Yani o zaman yarın bir bulvara Öcalan bulvarı adını verecek misiniz?" ifadelerini kullanmıştı.

Diyarbakır Baro Başkanı Nahit Eren ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Altaylı hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirmişti.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener: Şimdiki aklım olsa 6'lı masaya dönmezdim -  PolitikYol.com | Yorum, Analiz, Haber Sitesi

Eren, şunları söylemişti: “Şeyh Said’e yönelik çirkin saldırıya karşı sessiz kalmayacağız. Kendilerini ülkenin tek sahibi olarak gören bu anlayış içinde bulunduğumuz durumun da müsebbipleridir. Diyarbakır Barosu gerekli suç duyurularını yapacaktır. Kürtlere ait değerlere saldırı bu kadar kolay değil."

Bulvara Şeyh Said'in adının verilmesi kararına ilişkin yaptığı "bölgemizin en önemli değerlerinden" açıklaması nedeniyle İYİ Parti tarafından hakkında disiplin süreci başlatılan İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç