İYİ Parti'de şok 6 istifa daha: İbrahim Özkan ve beraberindekiler istifa etti
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İYİ Parti'de şok 6 istifa daha: İbrahim Özkan ve beraberindekiler istifa etti

Son dakika haberi: İYİ Parti'de istifaların ardı arkası kesilmiyor. İbrahim Özkan ve 5 kişi istifa kararı aldı.

Siyaset 17 Ara 2023 0
İYİ Parti'de şok 6 istifa daha: İbrahim Özkan ve beraberindekiler istifa etti

Son dakika: İYİ Parti'den yeni istifalar geldi.

Geçtiğğimiz gün İBB Grup Başkanvekilliğinden istifa eden İbrahim Özkan, yaptığı son dakika açıklamasında 6 arkadaşı ile birlikte partiden istifa etme kararı aldıklarını söyledi.

Özkan açıklamasında istifa nedeni olarak İstanbul ve Ankara'da işbirliği yapılmaması kararını gösterdi ve şu ifadeleri kullandı:

Kamoyunun Dikkatine;

4 Aralık 2023 tarihinde toplanan İYİ Parti Genel İdare Kurulu, 2024 yerel seçimlerine kendi adaylarıyla girme kararı aldı. ‘Hür ve müstakil’ kararına gerekçe olarak da bir üçüncü seçeneğe ihtiyaç olması gösterildi.

Biz bu karara saygı duymakla beraber, İstanbul ve Ankara’da işbirliğinin devam etmesi yönünde görüş bildirdik. Çünkü 2019 yılı yerel seçimlerinde,
25 yılın üzerine İstanbul ve Ankara alınmıştı. Bu hem muhalefet için hem de oy veren halkımız için önemli bir motivasyon olmuştu.

İlkeli siyaset, özü sözü bir, olmayı samimi ve açık fikirli olmayı gerektirir. Söylem ve eylemleriniz güven vermiyorsa orada ilkeli siyasetten bahsedemeyiz. 1 yıl öncesine kadar Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiğimiz kişiler için bugün “belediyeleri yönetemezler” demek, ilkeli siyasete yakışmamakta,
millete güven vermemektedir.

Biz daima ülkemizin ve milletimizin menfaatlerinin yanında olduk. Ülkemizi tek adama mahkum etmek isteyen sistemin karşısında durduk. Demokrasinin sağlıklı işlemediği, sosyal medya paylaşımlarının bile topluca yapılmaya itildiği bir yerde durmak, kayıpları anayasa değişikliğine kadar gidebilecek bu sürece daha fazla katkı sunmak istemiyoruz.

Ülkemiz menfaatleri için, Türkiye’nin kalbi İstanbulumuz için ortak bir karar imza atıyor, ‘hür ve müstakil’ olarak İYİ Parti’den istifa ediyoruz.

Bize istifa etmekten başka bir yol bırakmayan bu süreci noktaladığımızı ve İBB Meclisinde yolumuza bundan sonra bağımsız olarak devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Bora Kılıç
İbrahim Özkan
Oğuz Sarul
Sinan Gümüş
Uluer Kaya
Yakup Fındık

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç