İYİ Parti'de Bir Kişi Daha İstifa Etti!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İYİ Parti'de Bir Kişi Daha İstifa Etti!

Dün İYİ Parti'de Bilge Yılmaz istifa ederek, Meral Akşener'i de istifaya çağırmıştı! Bugün İYİ Parti'de bir istifa daha gerçekleşti! İşte haberin detayları...

Siyaset 1 Nisan 2024 0
İYİ Parti'de Bir Kişi Daha İstifa Etti!

İYİ Parti'de seçim öncesi başlayan gerilim seçim sonrası da devam ediyor. Dün yerel seçim sonuçlarının açıklanmaya başlamasının ardından İYİ Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bilge Yılmaz, Genel Başkan Meral Akşener'i istifaya davet ederek, kendisi de istifa etmişti. Son olarak milli tekvandocu ve İYİ Parti GİK üyesi İrem Yaman da yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu.

2023 yılındaki genel seçimlerde yüzde 9,96 oy alan İYİ Parti, bu seçimde büyük bir oy kaybı yaşayarak oranını yüzde 3,47'e düşürdü. Açıklanan sonuçların ardından İYİ Parti'den istifa haberleri gelmeye başladı.

İYİ Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bilge Yılmaz, Genel Başkan Meral Akşener’i istifaya davet ederek, görevinden istifa etti.

Yılmaz sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

"İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'i istifaya davet ediyorum. Önümüzdeki genel seçimlerde ülkemizin AK Parti iktidarının kötü ve beceriksiz yönetiminden kurtulması için bugünden çalışmaya başlamalıyız. Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok. Bu yönde yapacağım çalışmalara ağırlık verebilmek için İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevimden istifa ediyorum."

MİLLİ SPORCU DA BIRAKTI

Milli sporcu ve İYİ Parti GİK üyesi İrem Yaman da istifasını duyurdu.

Yaman şu açıklamayı yaptı:

"Büyük bir şevk ve heyecan ile siyasete başladığım İyi Parti'de, ortak aday konusu başta olmak üzere çeşitli konularda fikir ayrılığı yaşamaktaysam da, her zaman eleştirinin dışarıdan değil, içeriden yapılmasının faydasına inandım. Bugün alınan seçim sonuçları, tabanına kulaklarını tıkayan İyi Parti açısından malumun ilanıdır. Seçim sonuçları için ülkem adına çok mutluyum. Sn. Genel Başkanıma emekleri ve beraber yürüdüğüm yol için çok teşekkür ediyor, an itibarı ile gerek İyi Parti, gerekse GİK'ten istifa ettiğimi kıymetli kamuoyuyla paylaşıyorum."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç