İYİ Parti'de 2 Kişi Adaylığını Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İYİ Parti'de 2 Kişi Adaylığını Açıkladı!

İYİ Parti'de gerçekleşecek olan genel başkanlık seçimlerine iki kişi adaylığını açıkladı! İşte o isimler ve detaylar...

Siyaset 8 Nisan 2024 0
İYİ Parti'de 2 Kişi Adaylığını Açıkladı!

Meral Akşener’in kurultayda aday olmayacağını sosyal medya üzerinden duyurmasının ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu ve İyi Parti Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın 27 Nisan’daki Genel Kurul’da aday olacağını duyurdu.

Meral Akşener'in 27 Nisan 2024 tarihinde yapılacak olan İYİ Parti Olağanüstü Kurultayı'nda genel başkanlığa aday olmayacağını açıklamasının ardından, partinin önemli isimlerinden Koray Aydın ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu da genel başkanlık için aday olduklarını duyurdu. Her iki isim de yaptıkları açıklamalarda, partinin geleceği ve ülkenin ihtiyaçlarına dair vurgularla adaylıklarını kamuoyuna ilan ettiler.

Koray Aydın, gazeteci İsmail Saymaz'ın "Siz de genel başkanlığa aday mısınız?" sorusuna "Evet, ben de adayım" yanıtıyla adaylığını kamuoyuna duyurdu. İYİ Parti'nin kurucu üyelerinden olan ve partide önemli roller üstlenen Aydın, partinin gelecek dönemde izleyeceği strateji ve politikalarda etkili olmayı hedefliyor.

'İSTİŞARELER SONUCUNDA ADAY OLDUM'

Diğer yandan, İYİ Parti İzmir Milletvekili ve grup başkanvekili Müsavat Dervişoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "27 Nisan 2024 tarihinde yapılacak olan Seçimli Olağanüstü Kurultay’da Genel Başkanlığa aday olacağımı kamuoyunun bilgi ve takdirlerine arz eder, saygılar sunarım" ifadeleriyle adaylığını ilan etti. Dervişoğlu, sürecin parti geleneklerine uygun olarak yürütülmesi ve geniş kapsamlı istişareler sonucu alınan kararın partisi ve ülkesi için hayırlar getirmesini dilediğini belirtti.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç