İYİ Parti yerel seçimler için kesin kararını açıkladı

İYİ Parti yerel seçimler için kesin kararını açıkladı

Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı ardından düzenlediği basın toplantısında konuşan Kürşat Zorlu, İYİ Parti'nin yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarıyla seçime gireceğini duyurdu.

Haberler 13 Eylül 2023 19:23 0
İYİ Parti yerel seçimler için kesin kararını açıkladı

Son dakika: İYİ Parti yerel seçimler için kesin kararını açıkladı.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan bir son dakika açıklaması geldi. Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı ardından düzenlediği basın toplantısında konuşan Zorlu, İYİ Parti'nin yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarıyla seçime gireceğini duyurdu.

İYİ Parti'nin kendi adaylarını belirleyerek 'kıskaç siyasetine' son vermeyi hedeflediğini belirten Zorlu, "Buna göre 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde 81 il ve ilçelerde partimizin kendi adaylarının teşkilatımızın görüşlerinin yanı sıra aday adaylarımıza yönelik halkın eğilim ve tercihlerinin dikkate alınarak tespit edilmesine karar verilmiş olup, süreç yönetiminde parti başkanlık divanımız yetkilendirilmiştir." ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ DESTEKLENECEK Mİ?

"CHP'nin adayları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nu destekleyecek misiniz? sorusu üzerine Zorlu, "Bu metin çok açık. bahsettiğiniz tüm kişi ve tartışmalardan azade biçimde metni okuduğumuzda her şey çok net. İnşallah İYİ Parti seçimlerin parlayan yıldızı olacak" yanıtını verdi.

EKREM İMAMOĞLU İTTİFAK İÇİN UMUTLUYDU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün ETT Edirnekapı Garajı'nda düzenlenen programda Akşener için "İttifaka kapıyı kapatmış görünüyor" yorumları üzerine şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Akşener'in açıklamalarını ilgiyle, özenle takip ediyorum. Türkiye'nin geleceğine dair, hele hele İstanbul'un geleceğine dair diyalogların kapalı olmayacağını düşünüyorum. Kapıları kapattığı düşüncenize katılmıyorum."

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)

Seç