İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta İstifa Etti!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta İstifa Etti!

İYİ Parti'de istifalar gelmeye devam ediyor! İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, görevinden istifa ettiğini açıkladı. İşte haberin detayları...

Siyaset 29 Nisan 2024 0
İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta İstifa Etti!

İYİ Parti kongresinde yaptığı açıklamaları hatırlatan Usta, "Kongre günü salonda, TV ekranlarında da söylediğim üzere Grup Başkanvekilliği görevimden istifa ediyorum. Bugün itibarıyla İYİ Parti TBMM Grubuna istifa dilekçemi verdim." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı'da Müsavat Dervişoğlu'nun genel başkan seçilmesinin ardından grup başkanvekilliği görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyuran Usta, şu ifadelere yer verdi:

"Partimiz Cumartesi günü 5. Olağanüstü Kurultayını gerçekleştirmiştir.
Sn. Müsavat Dervişoğlu İYİ Parti'nin yeni genel başkanı olarak seçilmiştir.

Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

Çok kısa bir zaman dilimine sıkıştırılan kurultay süreci boyunca yaptığımız istişareler sonucunda, Sayın Koray Aydın'ı destekleme kararı aldım ve bu kararımı kamuoyuyla da paylaştım.

Aldığım bu kararda, İYİ Parti'nin merkezde konumlanması ve partinin toparlanması ihtiyacına, Sn. Koray Aydın'ın daha fazla katkı sağlayacağına olan inancım etkili olmuştur.

Genel Başkan seçilen Sn. Müsavat Dervişoğlu'nun da bu ihtiyaca cevap vereceğine, vermeye gayret edeceğine inanıyorum.

Sn. Müsavat Dervişoğlu, "abi" diye hitap ettiğim, uzun süredir sorunsuz çalıştığım biridir. Kendisiyle kişisel olarak herhangi bir sorunum asla bulunmamaktadır. Bu bir bayrak yarışıdır ve delegelerimiz bu ateşten gömleği kendisine uygun görmüştür.

Ancak başka bir adaya desteğimi açıkladıktan sonra bu görevime devam etmem siyasi nezakete uygun olmayacaktır.

Bu nedenle, kongre günü salonda, TV ekranlarında da söylediğim üzere Grup Başkanvekilliği görevimden istifa ediyorum. Bugün itibarıyla İYİ Parti TBMM Grubuna istifa dilekçemi verdim.

Bu kararı ivedilikle açıklamamın nedeni; yeni kurulacak İYİ Parti grubunun önünü açmaktır. Göreve getirilecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç