İsviçre 139 bin TL maaşla 85 bin işçi ve personel alımı başvurusu başladı

İsviçre 139 bin TL maaşla 85 bin işçi ve personel alımı başvurusu başladı

Son dakika haberi: İsviçre'de çalıştırmak üzere 85 bin işçi alımı yapılacağı açıklandı. İlanın başvurusuna dair bilgiler yazımızda.

İşçi Alımı 10 Kasım 2023 1
İsviçre 139 bin TL maaşla 85 bin işçi ve personel alımı başvurusu başladı

İsviçre 139 bin TL maaşla işçi alımı yapıyor.

Her geçen gün yaşlı nüfusunun arttığı İsviçre'de genç işçi bulmak oldukça zorlaştı. İşçi bulma sıkıntısı yaşayan İsviçre, yurt dışından işçi alımlarına başlayacağını açıkladı. Bu kapsamda birçok ülke belirlendi ve bu ülkeler arasında Türkiye de var.

Yayınlanan açıklamada 4400 İsviçre Frangı maaşla çalıştırmak üzere 85 bin civarında işçi alımı yapılacağına yer verilirken en fazla personel alımı yapılacak kadrolara ilişkin de bilgiler verildi. Peki hangi kadrolara işçi alınacak? İsviçre işçi alımı başvuru şatları nedir? Başvurular nasıl yapılacak? İşte son dakika bilgileri.

EN FAZLA PERSONEL ALIMI YAPILACAK KADROLAR

Yayınlanan ilanlara baktığımızda en fazla turizm alanında hizmet personeli, mühendis, hemşire, hasta bakıcı, güvenlik görevlisi, yaşlı bakıcısı, teknisyen, temizlik görevlisi, garson, aşçı, aşçı yardımcısı gibi kadrolara alım yapılacağı görülüyor.

EN DÜŞÜK MAAŞ

Bilindiği üzere dünyada asgari ücretin en yüksek olduğu ülke İsviçre. Bu ülkede asgari ücret 4400 frank civarında. Bu da güncel döviz kuruna göre 138 bin 945 lira civarına denk geliyor.

İsviçre’de Akademiker olan Ferdi Güçyetmez, söz konusu personel alımı ile ilgili bir açıklama yaptı ve hangi sektörde ne kadar işçi alımına dair şu bilgileri paylaştı: "En fazla sağlık sektörü olmak üzere, yaşlı bakım ve hemşire, turizm, teknisyen, yazılım ve mühendis alanlarında alım yapılacak"

Güçyetmez’in paylaşımına bir kullanıcı, "Çalışma vizesi istiyor mu? Türkiye'den başvuru yapabilir miyiz?" sorusunu sordu. Bu soruya cevap veren Güçyetmez, "Çalışma vizesi size iş yeri aracılığı ile gönderilecek. O yüzden sorun olmaz yeter ki iş yeri ile görüşüp anlaşın" dedi.

DİPLOMA DENKLİĞİ İSTİYOR MU?

"Almanya gibi diploma denkliği isteniyor mu?" şeklindeki sorusuya ise Güçyetmez, "Bazı alanlara göre değişir, iş yeri istemeyebiliyor, sizin tecrübenize de bağlı" dedi.

İSVİÇRE İŞ İLANI SAYFALARI

İş ilanlarına başvuru yapıp kabul edildikten sonra ülkeye giderek işe başlayabileceksiniz. İsviçre'nin belli başlı iş ilanı sayfaları şu şekilde:

"https://www.jobs.ch/en/"

"https://job-room.ch/home/job-seeker"

"https://www.jobup.ch/en/"

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 27 Gün Önce
Fizyoterapi teknikeri varmi istekler arasinda
;