İşveren Açıkladı: 300.000 TL Maaşla Çalışacak İşçi Bulamıyorum!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İşveren Açıkladı: 300.000 TL Maaşla Çalışacak İşçi Bulamıyorum!

Elazığ'da bir firma, 300.000 TL maaşla çalıştırılacak makas operatörü bulamadığını açıkladı! İşte haberin detayları...

Haberler 5 Mart 2024 0
İşveren Açıkladı: 300.000 TL Maaşla Çalışacak İşçi Bulamıyorum!

Elazığ'da bir firma, binaların yıkımında çalışacak makas operatörlerine 300 bin liraya kadar maaş teklifi sunmasına rağmen operatör bulamıyor.

Konuyla ilgili konuşan firma sahibi "300 bin lira maaşla operatör bulamıyoruz, makasımız da boş bekliyor." ifadeleriyle duruma anlam veremediklerini belirtti.

6 Şubat 2023'teki Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra bölgedeki enkaz kaldırma ve yıkım çalışmaları, makas operatörü mesleğine olan ihtiyacı artırdı. Elazığ'da bir firma sahibi 300 bin lira maaşı olmasına karşın personel bulamadığını söyledi.

OPERATÖR BULUNAMADIĞI İÇİN BOŞTA BEKLİYOR

Özellikle depremler sonrası binaların yıkımında kritik bir rol oynayan makasın 20 milyon liralık bir değere sahip olduğunu belirten hafriyat firması sahibi Kazım Üstün, saha çalışmalarının devam ettiğini ancak operatör bulunamadığı için makasın boşta beklediğini ifade etti. Bölgede yaşanan acil ihtiyaçların karşılanması için önemli bir araç olan makasın operatörlerinin bulunamamasının saha çalışmalarını aksattığını dile getiren Üstün, makinenin boşta beklemesinin hem maddi zarara hem de zaman kaybına yol açtığını kaydetti.

"ANLAM VEREMEDİĞİMİZ BİR OLAY"

20 yıldır sahada çalıştıklarını ifade eden firma sahibi Kazım Üstün, "6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı ilk günden bu yana sahadayız ve çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda çok büyük yatırımlar da yaptık. Depremlerden sonra binaların yıkım aracı makas çıktı. Bugünkü değeri 20 milyon lira olan makasa operatör bulamıyoruz ve makinemiz yatıyor. Makas operatörüne aylık 300 bin lira maaş veriyoruz ama operatör bulamıyoruz. Makasımız da görüldüğü üzere boşta bekliyor. Eleman yetişmiyor. Bizim de anlam veremediğimiz bir olay" dedi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç