İşte En Ucuza Tatil Yapmanın Yolu

İşte En Ucuza Tatil Yapmanın Yolu

Tatile gitmek isteyenlerin en merak ettiği konu, tatili nasıl ucuza getiririm konusu oldu. İşte tatil yapmanın en ucuz yolu.

Yaşam 18.6.2022 08:58 0
İşte En Ucuza Tatil Yapmanın Yolu

Bayramda tatile gidecekler için maliyet hesabı geldi.

Bayramda tatile ya da memlekete gidecek vatandaşlar, tatile ya da memlekete gitmenin en ucuz yolunu hesaplamaya başladı. Kendi arabamla mı gitsem uçakla mı yoksa otobüsle mi gitsem araştırmaları başladı. Biz de bu yazımızda bu konunun detaylarına yer verdik.

En uygun adlı siteden seyahat tercihlerine baktığımızda bir tatilin masraflarını üç aşağı beş yukarı hesapladık. Verilere baktığımızda tabiki de otobüsle tatile gitmek en uygunu oluyor.

Son dönemlerde otobüs ve uçakı rezervasyonlarında ciddi artış olduğu görülüyor. Bunun en büyük nedeni ise akaryakıt fiyatlarına gelen ciddi zamlar oldu. Kendi arabasıyla giderek masraflarını daha da katlamak istemeyen vatandaşlar, bu nedenle otobüs ve uçak bileti alıyor. 

Şimdi de bilet fiyatlarına bir bakalım. İstanbul'dan Antalya'ya gitmek isteyen 2 kişi, uçağa gidiş dönüş toplamda 2 bin 779 lira para verecek. 

Arabası ile bu yolu gitmek isteyenlerin ise cebinden, akaryakıt ücreti, otoban vve köptü geçiş ücretleri eklenince 4 bin liraya yakın para çıkıyor. 

Son zammın ardından 50 litrelik deposu olan bir araba ile yolculuk yapılırsa 100 km de ortalama 7 lt benzin harcanıyor. Bu da 2 bin 744 lira oluyor.

TATİL NE KADAR?

Bodrum'a gitmek isteyen bir kişi ise uçak biletine toplamda 2 bin 827 lira civarında bir para ödüyor. Otobüsle gidiş dönüş almak isteyenler ise 2 bin 120 lira para ödeyecek. Bu hesaba göre yine en ucuz ulaşım türü otobüs olarak öne çıkıyor. 

Bodrum'a giderek bir apart otelde 2 kişi 5 gece kalırsa 3 bin 290 lira para verecek. Bir de araç kiralayan kişi 1595 lira da buna verecek.

Şimdi de toplam fiyatlara bakalım. Kendi aracı ile Bodrum'a gidecek 2 kişinin tatili 7 bin 290 liraya gelecek. 

Uçakla giden bir kişi araç kiralama ve konaklama dahil 7 bin 5 lira civarında ödeme yapacak. 

Dar gelirliler için normalde de zor olan tatile çıkma meselesi, son dönemlerde orta gelire de zor gelmeye başladı.

EN UCUZA TATİL YAPABİLECEĞİNİZ YERLER İÇİN TIKLAYIN

EN İYİ KAMP YERLERİ İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Dünya

Yorumlar (0)

Seç