İstanbul'da Taksiciler Verilen Zammı Beğenmedi! Kontak Kapatıyorlar!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İstanbul'da Taksiciler Verilen Zammı Beğenmedi! Kontak Kapatıyorlar!

İstanbul'da taksiciler UKOME'nin açıkladığı zam oranlarını beğenmediler ve kontak kapattılar! İşte haberin detayları...

Yerel Haberler 8 Ağu 2023 12:32 0
İstanbul'da Taksiciler Verilen Zammı Beğenmedi! Kontak Kapatıyorlar!

UKOME toplantısından çıkan zam oranını beğenmeyen İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, "Servis, dolmuş, taksi dolmuş, taksici esnafı olarak bu tarifeleri kesinlikle kabul etmiyoruz. Bütün esnaf grubu kontak kapatmak zorunda kalacak" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı Zeytinburnu'ndaki 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri'nde yapıldı. Toplantı öncesi sosyal tesis çevresinde polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Taksilere yapılan zam oranını beğenmeyen İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu salonu terk etti.

'YÜZDE 100 ZAM BEKLİYORDUK'
Daha önce yüzde 100 oranında zam beklediklerini açıklayan Aksu, “Büyükşehir belediyesinin bugün burada esnafı hiçe sayarak verdiği zam oranını kesinlikle kabul etmiyoruz. Esnafımız zor durumda, bu iş sürdürülebilirlikten çıktı. Gerçekten, yakıt fiyatından bir oran bile teklif edilmedi, esnafla dalga geçiliyor. Burada bütün kurumlar anlaşmış. Öyle anlaşarak gelmişler, esnaf hiçe sayılmış. Kesinlikle bu tarifeyi uygulamayacağız, kabul etmiyoruz" diye konuştu.

'UKOME KURUMU BİZİMLE DALGA GEÇİYOR'
Bütün esnaf grubunun kontak kapatacağını ifade eden Aksu, Vatandaşımız ‘çok ucuz tarifeyle çalışıyorsunuz.’ diyerek bize zam yapılmasını ısrarla söylediği halde maalesef bu UKOME kurumu bizimle dalga geçiyor. Kesinlikle bu oranları uygulamıyoruz. Ayara gitmeyeceğiz, kabul etmiyoruz. Esnafımız, kontak kapatmak zorunda kalacak. Bilginize sunuyoruz. Servis, dolmuş, taksi dolmuş, taksici esnafı olarak bu tarifeleri kesinlikle kabul etmiyoruz. Bütün esnaf grubu kontak kapatmak zorunda kalacak" dedi.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç