İstanbul'da Okul Servis Ücretlerine Bir Zam Daha Geliyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İstanbul'da Okul Servis Ücretlerine Bir Zam Daha Geliyor!

İstanbul'da okul servis ücretlerine bir büyük zam daha geliyor! İşte haberin detayları...

Eğitim 29 Ağu 2023 15:44 0
İstanbul'da Okul Servis Ücretlerine Bir Zam Daha Geliyor!

Hayat pahalılığı her alanda kendini hissettirirken okul aışverişi yapan veliler, yüksek fiyatlardan muzdarip. Velilere bir kötü haber de servislerden geldi. İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Günhan Sinar, okul servis ücretlerine yüzde 30-40 zam talep edeceklerini açıkladı.

Servis ücretlerinde geçen seneye oranla yüzde 60 artış olduğunu söyleyen Sinar, “0-1 km arasında kalan ilk dilim 1300 TL oldu. Burada yüzde 65’lik bir artış yaşandı ancak kalan dilimlerde yüzde 60’lık artış yaşandı. İlk dilim 1300 TL, 23-25 km ise 3.042 TL. Tabii bunlara yüzde 35 de rehber personel ücreti ekleniyor. Rehber personel ücreti, rehber personelin kullanılması zorunlu olan okullarda uygulanıyor” şeklinde konuştu.


"OCAK AYINI BULMADAN YENİ BİR DÜZELTME OLABİLİR"

 Servis ücretleriyle ilgili Bloomberg HT’ye konuşan Günhan Sınar, yılın geri kalanı için enflasyonist bir ortamda hareket edildiğini belirterek, “Herhalde Ocak ayında belki de Ocak ayını bulmadan yeni bir düzeltme olabilir. Bu noktada bu rakamlar çok yüksek ücretler değil aslında. 

 Servis hizmeti özel bir hizmet. 0-1 km 16 çocuk taşıdığınızı düşünürseniz 18-19 bin TL para yapar” dedi.


"YÜZDE 30-40 ARTIŞ TALEP EDECEĞİZ"

Bu ilişkilerin yeniden düzenlenmesi gerektiğine dikkat çeken Sinar, “Önümüzdeki dönem için belki Ocak veya Ocak’tan önce bir düzeltme olacaktır diye düşünüyorum. 

Bu fark da enflasyona bağlı olduğu için bizim tahminlerimize göre yüzde 30-40 civarında bir artış talep edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç