İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa personel alımı başvurusu başladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa personel alımı başvurusu başladı

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında sözleşmeli personel alınacağına yer verildi. İlan başvurusu başladı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa personel alımı başvurusu başladı

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü 33 sözleşmeli personel alımı yapacak 2024.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü bugün bir duyuru yayınladı. 18 Nisan 2024 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan son dakika açıklamasında hemşire, sağlık fizikçisi, büro personeli, inşaat teknisyeni, bilgi işlem destek personeli, hasta bakımı ve temizliği personeli, mimar ve şoför kadrolarına kamu personel alımı yapılacağına yer verildi.

Söz konusu personel alımına başvuru yapacak adayların en az 50 KPSS puanı almış olması gerekiyor. Başvuru yapacakların taşıması gereken şartlar ise şu şekilde:

1-Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

2-Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

3-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4- “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu olmamak.

5-5917 sayılı Kanunun 47. maddesi’nin 5. fıkrası (A) 2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

6- Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.

7- Adayların ilgili 2022 KPSS (B) grubu puan türüne sahip olması gerekmektedir. Ortaöğretim Mezunları için 2022 KPSS-P94, Ön Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P93, Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.

8-Hali hazırda İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa personeli olmamak.

9-Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek ve engel durumu bulunmamak.

10- Tüm pozisyonlar için görevini tam zamanlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu ve benzeri engelleri bulunmamak. (Destek Personeli ve Büro Personeli kadrolarına başvuran adayların başvuru tarihi itibariyle herhangi bir önlisans veya lisans örgün eğitim programlarında kaydı bulunmamak.)

11- Erkek adaylar için Askerlikle ilişiği bulunmamak.

12- Tüm pozisyonlar için Rektörlük tarafından gerekli görüldüğü hallerde görev yerlerinde değişiklik yapılabilecektir.

** Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezine alınacak kadro pozisyonları için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu, her türlü hayvan, her türlü böcek vb. fobisi-alerjisi / kan-yara fobisi ve benzeri engelleri bulunmadığına dair beyanda bulunan adaylar atanmaya hak kazandığında bu konuda hekim raporu getirecek olup getirmediği takdirde atanma hakkından feragat etmiş sayılacaktır.

*** D.P-R 1 başvuru nolu Destek Personeli (Şoför) kadrosuna başvuru yapacaklar için Askerliğini yapmış olmak şartı aranacaktır.

BAŞVURU

İlana başvurular https://personelbasvuru.iuc.edu.tr adresi üzerinden online olarak yapılacak. Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç