İstanbul Belediyesini Kim Kazanacak? Anket Sonuçları Açıklandı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İstanbul Belediyesini Kim Kazanacak? Anket Sonuçları Açıklandı!

İstanbul Belediyesi seçim yarışında işler kızışıyor! Metropoll Araştırma dört adayın katıldığı anket sonuçlarını açıkladı! İşte haberin detayları...

Seçim 29 Ocak 2024 4
İstanbul Belediyesini Kim Kazanacak? Anket Sonuçları Açıklandı!

Yerel seçimler için geri sayım devam ederken Metropoll Araştırma, İstanbul ölçekli bir araştırma yaptı. Anket sonucuna göre; DEM Parti'nin aday çıkarması durumunda İmamoğlu ile Kurum arasındaki farkın 3 puana kadar düştüğü görüldü. İYİ Parti'nin adayına destek vereceklerin oranı ise yüzde 2.9 olarak belirlendi.

Murat Kurum kimdir? AK Parti İstanbul Belediye Başkan adayı Murat Kurum kaç  yaşında, hangi görevlerde bulundu? - Son Dakika Türkiye Haberleri | NTV  Haber

31 Mart yerel seçimlerine haftalar kala siyasi partiler çalışmalarını hızlandırıyor. Anket şirketleri de bu yöndeki incelemelerini sürdürüyor. Son olarak Metropoll Araştırma'nın İstanbul'da yaptığı çalışmaya göre; DEM Parti'nin aday çıkarması durumunda İmamoğlu ile Kurum arasındaki fark 3 puana kadar düşüyor.

4 ADAY ÜZERİNDEN İSTANBUL'DA ANKET YAPILDI
Metropol Araştırma, "Önümüzdeki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylar aşağıdaki gibi olursa hangi adaya oy verirsiniz" diye soruldu. Aday grupları da Ekrem İmamoğlu, Murat Kurum, DEM Parti adayı ve İYİ Parti adayı olarak sıralandı.

İmamoğlu: Partideki birçok isimle görüştüm - Son Dakika Haberleri

KURUM VE İMAMOĞLU ARASINDAKİ FARK 3 PUAN
Ankete katılanların yüzde 41.6'sı Ekrem İmamoğlu'na oy vereceğini söylerken, yüzde 38'i Murat Kurum'a oy vereceğini belirtti. DEM parti adayına oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 5.6, İYİ Parti adayına oy vereceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 2.9 oldu. Ankete katılanların yüzde 11.9'u da 'fikrim yok' dedi.

İmamoğlu mu Kurum mu? 4 adaylı İstanbul anketinden sürpriz sonuç

KURUM, İMAMOĞLU'NDAN ÖNCE OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI
Öte yandan Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında, yaptırdıkları anketin sonucunu paylaşmıştı. Kurum, İmamoğlu'nun önünde olduğunu belirterek, "İlk adaylığımız açıklandığında o büyük teveccühü ve beklentiyi karşıladığımızı da yapmış olduğumuz anketle ölçmüştük. İlk başladığımızda rakibimiz bizden 1,5 puan öndeydi. Dün bir araştırma daha aldık ve ki sahada da bunu net bir şekilde gördüm, biz öne geçmiş durumdayız. Anketler bunu söylüyor. Tabii ki ittifaklar daha netleşmedi. Partilerin hangi adayı çıkaracağı, çıkarıp çıkarmayacağı belirlenmedi ama biz çok güzel gidiyoruz. Şu an öndeyiz ama rehavete kapılmayacağız." demişti.

Yorumlar (4)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 5 Ay Önce
EKREM İMAMOĞLU ❤️❤️❤️
Ziyaretçi 5 Ay Önce
Genel seçim Anketlerinde de CHP AKP YE 10 puan fark atmışdı demekki Murat kurum başkanıma hayırlı olsun
Ziyaretçi 5 Ay Önce
Boş algı Ekrem imamoglu kazanacak İktidarın kaybettiği belediyelere ambargo uyguladığı gayet aşikar
Ziyaretçi 5 Ay Önce
İBB başkanı % 100 Sayın Murat KURUM olacak. Bu anketler boş. Cumhur ve millet vekili seçimlerindede Reis kazanamayacak Kemal Kılıçtar oğlu kazanacaktı ne oldu. MHP partisi meclise viremeyecekti ne oldu. Bu anket işi boş Murat KURUM açık ara kazanacak İst ilçelerinde herkes Murat KURUMU destekliyor oy verecek büyük kesim. Şimdiden hayırlı olsun. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹