İsmail İltemir: Günde 2500 TL maaşla 6 bin işçi alımı yapılacak (Başvuru nasıl?)
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İsmail İltemir: Günde 2500 TL maaşla 6 bin işçi alımı yapılacak (Başvuru nasıl?)

Günde 2500 TL maaşla çalıştıracak 6 bin işçi alımı yapılıyor. İlanın başvurusuna dair bilgiler ve başvuru açıklaması yazımızda.

İşçi Alımı 22 Mart 2024 12:27 5
İsmail İltemir: Günde 2500 TL maaşla 6 bin işçi alımı yapılacak (Başvuru nasıl?)

Günde 2 bin TL maaşla 6 bin işçi alımı yapılacak.

Türkiye'de işçi sıkıntısı her geçen gün devam ediyor. Üniversitelerden mezun olanların sayısı rekor kırarken vasıfsız işçi bulunmada sıkıntılar da her geçen gün artıyor. Gelen son dakika açıklamasında 5 bin işçi alımı yapıldığı, ancak çalıştırılacak işçi bulunamadığı bildirildi.

Deprem bölgesinde konutlar yükselirken birçok işçi ve firmanın buralarda çalışıyor olması, diğer illerde personel bulunamamasına neden oldu. Antalya başta olmak üzere yaşanan bu sıkıntılara baktığımızda müteahhitler, işçi bulamadıklarını söylüyor. 

Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı İsmail İltemir yaptığı açıklamada 1500 civarında inşaatın devam ettiği, işçi bulunamadığı için inşa sürecinin olması gerekenden yavaş ilerlediğine yer verildi.

Şimdi Suriyeli, Afgan ve Iraklı işçilerin olduğunu söyleyerek açıklama yapan İltemir, depremden sonra sıkıntıların arttığını, çalışanların genellikle 40 yaş üstü olduğunu söyledi. Usta da bulunamdığını söyleyen İltemir, 400 işçinin inşaatlarda çalıştığını, birçoğunun çocuklarının işsiz olduğunu, ancak onların inşaatlarda çalışmayı kabul etmediklerini söyledi.

Deprem öncesi günlük yevmiyelerin 500 lira olduğunu, işçi bulunamaması sonrası yevmiyelerin 2 ile 3 bin lira arasında olduğunu, yemek ve sigortanın da eklenmesi ile birlikte 3 bin 500 lirayu bulduğunu söyledi.4-5 bin işçi sıkıntıları olduğunu, işçi bulmaları durumunda 6 bine yakın personel alımı yapacaklarını söyleyen İltemir, yeni neslin bu işlerde çalışmak istemediğini söyledi.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Söz konusu işçi alımının başvurusunun nasıl yapılacağına dair bir bilgi verilmedi. Ancak Antalya Müteahhitler Derneği'nin resmi internet sayfası olan "https://antmutder.org/" adresinden ilana ulaşabilirsiniz. Kadın erkek diğer işçilerle tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Gelişmelerden haberdar olmak için Finans7'yi takipte kalın.

Yorumlar (5)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Bu doğru değil kim çağırdı da ,kim gitmemiş ben de ekip çalıştırıyorum cagirsalar ekibimle giderim . günlük 2500 bile olsa sigorta asgari ücret üzerinden yatıyor oda vergi hırsızlığı oluyor
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Yalan aylardır iş arıyordum
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Asgari ucret emekli dil ve yetimi duaunmeyen bu dunyada ve obur tqrafta rahat bulamasin insAllah Allah mazlumunun ahini dirhem dirher cikaracaktir
Ziyaretçi 3 Ay Önce
yalan söylüyorlar resmi bir şekilde suriyelilerin çalışmasının önün açılması için uğraşıyorlar çünkü onlar fiyat olarak daha az bir paraya çalıştıkları için böyle yalanlara başvuruyorlar bu mütahhitler paraya doymuyorlar ucuza maal edip en pahalıya satmak için her türlü yola başvuruyorlar.
Ziyaretçi 3 Ay Önce
yıllardır 3 kuruşa çalıştirirken iyiydi ama