İslam Memiş'ten Yeni Altın Tahmini Geldi!

İslam Memiş'ten Yeni Altın Tahmini Geldi!

Altınla ilgili yaptığı yorum ve analizlerle piyasanın takip ettiği isim olan İslam Memiş, yeni altın tahminini açıkladı! İşte haberin detayları...

Altın 26 Eylül 2023 15:13 0
İslam Memiş'ten Yeni Altın Tahmini Geldi!

Altın yatırımcıları için merakla beklenen analiz geldi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altınla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle son dönemde yaşanan dalgalanmaların ardından altın fiyatlarının yönü yatırımcılar için büyük bir önem taşıyor.

Gram altın, geçtiğimiz hafta 1.646,59 liraya kadar geriledikten sonra tekrar yükselerek 1.683 lira seviyesine ulaştı. İslam Memiş, bu durumu "Gram altın alım yapacaklara fırsat veriyor" şeklinde değerlendirdi. Ayrıca Memiş, yıl sonu için de bir tahminde bulundu.

Memiş'in gram altın tahmini şu şekilde:

"Gram altın fiyatını ekranlarda 1.677 lira seviyesinde görmekteyiz. Ancak gram altın serbest piyasalarda 1.710-1.715 lira aralığında işlem görüyor ve 1.700 lira seviyesinin altına inmedi. Bu durum, gram altının pozitif yönde desteklendiğini gösteriyor. Gram altın, bu hafta içinde 1.725 TL seviyesine kadar yükseldi, ardından tekrar geriledi ve 1.700-1.720 lira aralığında dalgalanmaya devam ediyor. Bu yatay seyir ve baskılanma, gram altın alıcılarını pozitif yönde destekliyor. Bu nedenle altın alımı düşünenler için bu fırsatları kaçırmamalarını öneririm.


Yıl sonuna ilişkin beklentilerimde herhangi bir değişiklik yok. Gram altın için 1.800-1.880 lira seviyesi hala hedeflenen bir değer aralığı. 2024 ortalarında ise 2.500 TL seviyesine ulaşması bekleniyor. Bu, liranın değer kaybettiği bir senaryoya işaret ediyor. Dolayısıyla 1 yıl sonra bugünkü fiyatın makul bir seviyede olduğunu göreceksiniz. Bu hafta altın alanlar doğru bir karar vermiş olacaklar."

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;