İslam Memiş'ten son dakika altın tahmini geldi

İslam Memiş'ten son dakika altın tahmini geldi

Son dakika haberi: İslam Memiş'ten altın fiyatları hakkında yeni açıklama geldi. Memiş açıklamasında altın fiyatlarını değerlendirdi.

Altın 5 Şubat 2023 20:27 0
İslam Memiş'ten son dakika altın tahmini geldi

İslam Memiş'ten altın tahmini geldi.

Geçen haftayı sert düşüşle kapatan altın fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. İslam Memiş yaptığı açıklamada fiyatları değerlendirdi ve fiyatların ne zaman olacağına yer verildi.

Dolar kuru hakkında açıklama yapan İslam Memiş, piyasada 18.82 rakamlarının görüldüğünü, ancak serbest piyasada 19 liradan doların satılığını söyleyen İslam Memiş, gram altında yaşanan düşüş ile ilgili, "Ekranlarda yüzde 2 değer kaybı var gram altında. 1140 lira ekranlarda (3 Şubat). Serbest piyasalarda 1160-1168 lira aralığında bir gram altın TL var. Bu hafta yeni rekorunu test eden bir gram altın vardı. Fed Başkanı açıklamasından sonra, yani önceki gün 1198'e kadar yükselmişti. Gram altın tarafında ons altın nedenli düşüş beklediğimi, buraların alım seviyesi olmadığını da ifade etmiştim. 1850-1900 dolar aralığında kaça tekabül ediyorsa ons altın, oralardan almanın mantıklı olduğunu ifade etmiştim. Gram altın 1 günde tam 30 lira değer kaybetti. Beklediğimiz düşüşler de bir anlamda gerçek oldu" dedi.

GRAM ALTINDA 5 KADEME

İslam Memiş, gram altınla ilgili değerlendirmelerine zirve beklentilerini ise şöyle sıraladı: "Biz arkadaşlarımızda 1166 lira seviyesinden bu alım işimizi bitirdik. Yine yıllık öngörülerimi ifade ediyorum. Bir değişiklik yok. 1200, 1280, 1350, 1450 ve 1550 rakamlarını bekliyorum. Özellikle agresif yükselişleri hazirandan sonra bekliyorum. Gram altın TL fiyatında, yarın olabilir, pazartesi olabilir, düşüşlerin kalıcı olacağını tahmin etmiyorum. Kısa vadeli düşüşlerin de kalıcı olmayacağını tahmin ediyorum. Dikkat etmekte fayda var" 

2023 YILI ALTIN BEKLENTİSİ

İslam Memiş yaptığı açıklamasında 2023 yılı beklentileri ile ilgili, "Ons altın 1875 dolar seviyesinde. Beklediğimiz seviyeler geldi. Ons altın 1950'ye kadar yükselmişti. Powell'ın açıklamasından sonra yükselmişti, arkadaşlar dikkat demiştim. 1850-1950 aralığında fiyatlama karşımızda olabilir demiştim. Bu bant aralığında kademeli alabilirsiniz, benim nazarımda 1850 dip seviyesi. ABD'de tarım dışı istihdam verisi açıklandı. Beklentinin oldukça üzerinde açıklandı ve dolar endeksi değer kazanınca altın ve gümüşte de beklediğimiz sert düşüşler gerçekleşti. Biz orta ve uzun vadeli bir yatırımcı olduğumuz için artık 1850 dolar altına bakmıyoruz, 2000 dolar üzerindeki ataklara bakıyoruz. O yüzden de beklemeye devam ediyoruz. Biz 2023 yılı için altın tarafında alım işimizi bitirdik. Siz nasıl takdir edersiniz, onu bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

Finans7.com | Ankara
Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (0)

Seç