İslam Memiş'ten Güncel Altın Yorumu: Bu Treni Kaçıran Üzülür!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İslam Memiş'ten Güncel Altın Yorumu: Bu Treni Kaçıran Üzülür!

Altınla ilgili analizlerini paylaşan İslam Memiş, çarpıcı yorumlarda bulundu! İşte o yorumlar ve detaylar...

Altın 25 Mayıs 2024 0
İslam Memiş'ten Güncel Altın Yorumu: Bu Treni Kaçıran Üzülür!

Finans analisti İslam Memiş, durgun geçen piyasalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Memiş, "Bu hafta yurt içi piyasalarda faiz kararı önemliydi. Sürpriz yapmadı Merkez Bankası. Yüzde 50'de sabit bıraktı. Çarşamba akşamı Fed tutanakları yayınlandı. Burada da faiz indirimi sinyali aramıştık. Şahin tonda bir metin var. Yılın son çeyreğine tekabül eden öteleme yapmaya gayret gösteriyorlar" dedi. 

Memiş, şöyle devam etti: "Enflasyon rakamı önemli olacak Fed'in faiz politikasında. Bir sonraki enflasyon rakamı yüzde 3.1 olarak açıklanabilir. Bu da Fed'in elini rahatlatacağı için yılın son çeyreğinde Fed'in faiz indirme olasılığı masada. Dolar güçlü duruşunu korumaya devam ediyor. Genel itibarıyla bu haftayı iyimser bitirdik. Bir kargaşa, kavga, gürültü yok.

Altın fiyatları ne kadar? Gram altın, çeyrek altın kaç TL? 28 Kasım 2023 -  Sözcü

Merkez Bankası'nın faiz artırma isteği olsa da buna gereksinim de kalmadı. Rezervler artıyor. Kredi kuruluşları görünüm notlarını artırıyorlar. CDS risk priminde son 4 yılın en düşük seviyesi görüldü. Bunlar hep olumlu. Sadece rakamları destekliyor ama bunlar. Raflara bakalım, çarşı pazara bakalım, yansıyan bir şey yok.

Bu hafta bütün Türkiye'de ticari hacim olarak ciddi anlamda durgun geçti. Kurban Bayramı öncesi olduğu için insanlar kurbanlık hazırlığı, bayram tatili ve yaz tatili hazırlığı yapıyor. Nakit dönmedi. Bunu öteledi insanlar. Sakin bir hafta geçti, ticari anlamda.

Borsa İstanbul 10 bin 728 puanda. Borsa İstanbul 0.60'lık değer kaybı görüldü. 11 bin puan üstünde tutunamadı. Bir yol haritamız vardı, nitekim kar satışları gerçekleşti. Borsada işlem yapanlara, farklı enstrümanlarla kazançlara göre kıyas yapın dedim. Soru şu, senin aldığın hisse değer kazandı mı? Soru bu. Maalesef kazandırmadı. Yaz ayları için 12 bin puan yol haritamız var, bunda sorun yok. Ancak 10 bin puan üzerinde önüne gelen herkesin kazanmayacağı bir platformdayız. Bütün yatırımcıların para kazanmasını zor görüyorum bu seviyelerde. Bundan sonra para kazanmak kolay değil, çok dikkat edin.

Altın fiyatları bugün ne kadar? Gram altın, çeyrek altın kaç TL? 25 Ekim  2023 - Sözcü

Dolar kuru 32 lira 24 kuruşta. Burada sabit, baskılanan, yataya bağlamış bir fiyat var karşımızda. Şimşek'in de bu hafta açıklamaları olmuştu. Herkeste korku panik oldu dolar düşer mi diye.

Euro/dolar paritesinde de kontrollü süreç var. Burada da kırılım yok."

İslam Memiş, şöyle devam etti: "Gelelim altın ve gümüş fiyatlarında. İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin hayatını kaybetmesi ile riskler yeniden fiyatlandı. Panik yok, 2380 dolar destek, onun aşağısında 2280 dolar destek seviyesini bekleyeceğiz demiştim. Dolar mı altın mı diye sormuş, ben dolardan yana olmuştum ama yatırım için değil parite içindi. Pazartesi günü 78 bin 400 dolarda olan altın, 75 bin 690 dolara kadar geriledi. 76 bin 90 dolara kadar düştü. Bir kilogram altının değeri 2710 dolar değer kaybetti. Müthiş bir getiri bu. Pazartesi günü dolar alan, ons düşüşlerini fırsata çevirenler kilo başında 2710 dolar para kazandı.

Altın Kaç Lira Olur Bu Fiyattan Alınır Mı? - Foto Galeri - Memurlar.Net

Gram tarafında da 2450 lira. Hafta başı 2550 liraydı. Tam 100 liralık değer kaybı gördük. Bekleyenleri tebrik ediyorum. Sabırlı olanlar hayırlı olsun. Ons altın da da 125 dolar gerileme gördük. 2380 dolar kırıldı. 2280 dolara göz kırptı. Ne yapalım peki, elimde TL varsa? Dolar alırım bu bir, ikincisi ben TL'yi altında yüzde 50 kesinlikle kapatırdım. Güzel alım fırsatları veriyor. Bu hafta altın fırsatlarıydı. Yıl sonuyla alakalı 3000 dolar beklentim devam ediyor. Temmuzda yükseliş beklentim devam ediyor."

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç