İslam Memiş'ten Flaş Tahmin: Altın O Tarihte 2500 TL Olacak!

İslam Memiş'ten Flaş Tahmin: Altın O Tarihte 2500 TL Olacak!

Altınla ilgili yaptığı yorumlarla herkesin takip ettiği isim olan İslam Memiş, altının 2500 TL olacağı tarihi açıkladı! İşte haberin detayları...

Altın 16 Kasım 2023 1
İslam Memiş'ten Flaş Tahmin: Altın O Tarihte 2500 TL Olacak!

Altın yatırımına dair değerlendirmelerini paylaşan uzman isim, konuşmaya ons altından başladı. Ons altın değerlendirmesinde aşağıda 1908 dolar, yukarda ise 1960 dolar band aralıklarını takip edeceğini söyledi.

Ons altını tarafında tekrar 1900 dolar seviyesinin altına sarkma ihtimalinin düşük olduğunu işaret eden ekonomist, bugünkü koşulların bu detayı işaret ettiğini söyledi. Ons altının 1900 dolar altına sarksa bile orta ve uzun vadeli yatırımcılar için iyi bir fırsat sunacağını paylaştı.

ALTIN FİYATLARI: Gram, çeyrek, cumhuriyet, yarım altın fiyatı bugün ne  kadar? - Anlık Altın Yorumları | Özgün Haberler

ONS ALTIN TAHMİNİ
Yeni yılda ons altın beklentisini paylaşan, altın ve para piyasaları İslam Memiş, 2.350 dolar seviyesini işaret etti. Beklentilerinin bu seviyelerde olmasının nedenini ise detaylı bir şekilde açıkladı.

Jeopolitik riskin devam ettiğini söyleyen uzman isim, günümüzde 105 seviyelerinde bulunan dolar endeksinin 100 seviyesinin altına sarkmaların yaşanması durumundan bahsetti. Bu durumda baskılanan ons altının destekleneceğini öngörüyor.

EVLENECEKLER VE BORÇLULAR İÇİN FIRSAT
Ons altında yaşanan geri çekilmeler, gram altın fiyatlarını da etkiledi. Günümüzde 1841 TL seviyelerine kadar gerileyen gram altında 30 TL'lik bir geri çekilmenin norma olduğu paylaşıldı. Fakat, 1800 - 1830 TL aralığı orta ve uzun vade yatırımcılar, altın borcunu ödeyecek olanlar ve düğün yapacaklar için fırsat olduğunu paylaştı.

Çeyrek altın ve gram altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 19 Eylül 2023  güncel altın satış fiyatları - Son Dakika Ekonomi Haberleri | NTV Haber

Gram altın hakkında açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı;

"Gram altın için bu yıl ile alakalı kamuoyuna açıkladığım bir rakam vardı. O da 1.880 lira seviyesi. Zaten 2 haftadır 1.873 TL'yi gördük hemen hemen bu beklentimiz gerçekleşti. Yine hedef 1.880 TL devamında 1.900 TL seviyesinin üzerinden yılı tamamlayabiliriz diye tahmin ediyorum

Dolar, 28.50 Lira seviyesi üzerinde. Orta vadeli programa ve Merkez Bankası beklenti anketlerine baktığımızda doların güçleneceğine dair açıklamalar gelmeye devam ediyor. Benim kişisel beklentim de bu yönde. Hem doların yükselmesi hem ons altının yükselmesi beraber olacağından dolayı gram altın 1.900-2.000 TL bandında yılı tamamlayabilir diye tahmin ediyorum. Ancak 2024 yılında gram altında ilk etapta 2.500 Lira seviyesinin hedef olma ihtimalinin güçlü olduğunu söyleyebilirim."

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 18 Gün Önce
Yıl başından sonra çeyrek altın ne fiyata olur
;