İslam Memiş Yıl Sonu Altın, Dolar, Euro ve Borsa Tahminini Açıkladı!

İslam Memiş Yıl Sonu Altın, Dolar, Euro ve Borsa Tahminini Açıkladı!

Piyasa ile ilgili yaptığı yorum ve analizlerle herkesin takip ettiği isim olan İslam Memiş, yıl sonu altın, dolar, euro ve borsa tahminlerini açıkladı! İşte haberin detayları...

Altın 14 Kasım 2023 18:08 0
İslam Memiş Yıl Sonu Altın, Dolar, Euro ve Borsa Tahminini Açıkladı!

Kendi Youtube kanalında yatırım araçlarına yönelik tahminlerini aktaran İslam Memiş, uzmanı olduğu gram altın için "Vurup geçecek" diyerek uyardı.

Borsa değerlendirmesi yapan Memiş, "Bu hafta para piyasalarında hangi gelişmeleri takip edeceğiz, hangi veri küresel piyasalar ya da yurt içi piyasalar için önemli. Borsada, altın ve gümüş fiyatlarında düşüşler devam edecek mi? Yıl sonuna doğru ne gibi hamleler yapılmalı? Bu soruların yanıtını vermeye çalışacağım.

Borsa günü rekorlarla tamamladı - Son Dakika Ekonomi Haberleri | Ntv Para

Borsa İstanbul 100 Endeksi 7568 puandan ilk işlem gününü tamamladı. Yüzde 2.61 değer kaybı var. Düşüncemi ifade ediyorum, 7000 puan altına sarkmadan diğer yüzde 50 alım için acele etmeyeceğim. Beklentim halen negatif yönde. Orta ve uzun vadede endeks tarafındaki beklentim veya dolar bazlı beklentim pozitif. Sepetimizde birçok ürün var. İçine borsayı da altın da dövizi de koyuyoruz. Maksat enflasyona karşı varlıklarımızı korumak." dedi.

Memiş, dolar ve euro için şu tahmini yaptı:

"Dolar kurunda 28.60 lira var ekranlarda. Kasım ayında 28.50 direncini takip edeceğiz. Aralık ayına kadar 29 lirayı hedef alan trend söylemimi vardı, bu düşüncem geçerli. Trend yukarı. Euro dolar paritesinde 1.06'ya kadar geri çekilme vardı. Geri çekildi, 1.0690 seviyesinde. Elinde dolar bulunduranlara, euro satın almak isteyenlere euro'nun avantajlı olduğunu, belki yıl bitmeden dolar endeksinde 100 altına sarkma olursa 1.10 seviyelerini görebiliriz euro dolar endeksinde. Dolar mı euro mu, kesinlikle euro. 2024 yılında yol haritamız euro tarafında."

Euro/Dolar paritesi: İllüzyon mu gerçek mi? - Sigorta Gazetesi

Ons altınla ilgili bazı öngörülerini paylaşan İslam Memiş, "Ons altın ve gram altın tarafında beklentimiz gerçekleşti. 1830 dolar ons altında gerçekleşti. 1928 dolara kadar geri çekildi, tekrar 1960 direncini takip edeceğiz. 1800-1830 destek seviyesi gram altını takip edeceğiz. Hem gram hem ons tarafında satışlar gerçekleşti. Ons altında 1930 dolar güçlü destek seviyesi. ABD enflasyon verisiyle bir baskılanma olursa 1960 doların kırılmazsa aşağıda 1908 dolar var. Aşağıdaki riskimiz 1908" dedi. Memiş, şöyle devam etti:

"GRAM ALTINDA BUNU GÖRMEDEN BİR ŞEY YAPMAYIN"

"Ons altında düşüşler devam eder mi? Bunun cevabını arayacağız. 1960 direnci kırılırsa da yukarıda 1980 direnci var. Görelim ölelim o yüzden. Piyasa tepkisini görelim.

Gram altın fiyatı ne kadar oldu?(8 Ağustos 2023 altın fiyatları) - Dünya  Gazetesi

"GRAM ALTIN VURUP GEÇECEK"

Gram altın fiyatları 1838 - 1844 lira seviyesinde. Bu hafta altın alımı işini bitirmek gerekiyor. Bundan sonra fırsatlar vermeyebilir. Gram altın düşüşleri sınırlı oluyor. Dolar TL güçlü olduğu için aynı düşüşleri gram altında beklemeyin. 1830 destek, aşağıda 1820 lira var, buralar finish, son. Bundan sonra trend yukarı. 1920 lira ve yukarı yönlü hareketlerinin devam edeceğini düşünüyorum. Geçen ay 1668 liraydı. Şimdi 1830'ları konuşuyoruz. Alım fırsatı vermeden vurdu ve geçti. Trendin devamı da aynı şekilde, vuracak ve geçecek."

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;