İslam Memiş Tarih Vererek Uyardı: 'Hazır Olun!'
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İslam Memiş Tarih Vererek Uyardı: 'Hazır Olun!'

Piyasa ile ilgili yaptığı yorum ve analizlerle herkesin takip ettiği isim olan İslam Memiş, bayram öncesi piyasaları değerlendirdi! İşte haberin detayları...

Altın 8 Nisan 2024 0
İslam Memiş Tarih Vererek Uyardı: 'Hazır Olun!'

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Türkiye için bayram haftası olup piyasalar kapalı olsa da bu haftanın çok önemli olduğunu söyledi. İslam Memiş, altın için 'hazırlıklı olun' mesajı verdi.

Finans analisti İslam Memiş, Türkiye'nin bayram haftasında piyasalar için dış gündemlere dikkat çekip 'Önemli bir hafta' dedi.

İslam Memiş, çarşamba günkü ABD enflasyon verisi ile perşembe günkü euro bölgesi faiz kararına işaret ederek, tatil öncesinde takip edeceği bant aralıklarını tek tek açıkladı.

Borsa düşmeye devam edecek mi? Borsa ne zaman yükselir? İşte o sorular ve  tahminler… - Serbestiyet

İslam Memiş, Borsa İstanbul'da bu ay 10 bin puan seviyesinin sürpriz olmayacağını söyleyerek "9 bin 400-9 bin 800 puan aralığını takip edeceğim" dedi.

İslam Memiş, Bitcoin için ise tekrardan 65 bin dolar seviyelerine hazırlıklı olmak gerektiğini söyledi ve bant aralığını 65-70 bin dolar olarak açıkladı.

Ons altından uzak durulması gerektiğini '100 dolarlık satış bekliyorum' öngörüsüne dayandıran Memiş, "2250-2350 dolar aralığını takip edeceğim" diye konuştu.

Bitcoin'in fiyatı son 1,5 yılın en yüksek seviyesine çıktı - Dünya Gazetesi

Memiş, gram altın içinse "Serbest piyasalarda 2 bin 457 lira seviyesinden kapanış yapmıştı. Gram altın yatırımcısının onsu takip etmesi gerektiğini, 2 bin 400 lira seviyesinin altına sarkmaları beklemesi gerektiği konusunda uyarılarım olmuştu. Aynı beklentim geçerli. Ons tarafında düşüşleri bekleyip 2 bin 250 dolar karşısındaki gram kaça tekabül ediyorsa oradan almak gerekli. Elimde TL olsaydı dolar alıp pariteyle gramı daha ucuza getirebilirdim." dedi.

Gram altın fiyatı kuyumcularda o rakamı görmüştü! Fed faiz kararı sonrası  altın için iki 3 yeni tahmin: 'Bu seviyeyi bekliyorum' diyerek açıkladılar…  - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

İslam Memiş, ons gümüşte 28 dolar direncinden sonra satış olabileceği konusunda uyardı, bunu ise 32 dolar hedefini gözeterek alım fırsatı olarak değerlendireceğini söyledi.

İslam Memiş, gram gümüşte ise onsta 25.80 doların karşılığında alım yapılabileceğini söyledi.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç