İslam Memiş Altının 2000TL Olacağını Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İslam Memiş Altının 2000TL Olacağını Açıkladı!

Altınla ilgili yaptığı tahmin ve analizleriyle meşhur olan İslam Memiş, altının 2000TL olacağını açıkladı! İşte haberin detayları...

Altın 21 Ağu 2023 12:10 0
İslam Memiş Altının 2000TL Olacağını Açıkladı!

Haftanın ilk işlem gününde altın fiyatları da yakından takip ediliyor.Gram altın ve gram gümüş fiyatları hakkında önemli açıklamalarda bulunan Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, “Dananın kuyruğu kopacak” diyerek duyurdu.

Yeni haftaya giriş yaparken altın piyasasındaki hareketlilikte sıcaklığını koruyor. Dolar/TL kurunda alış 27.1168 TL olurken satış 27.1274 TL’den işlem görmektedir. Euro 29.5082 TL alış ve 29.5515 TL satış rakamlarıyla piyasada işlem görüyor. Altın fiyatları hakkında önemli açıklamalarda bulunan İslam Memiş, Eylül ya da ekim ayını işaret ederek yeni gelişmeleri paylaştı.

BÜTÜN YATIRIMCILARI UYARDI

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bütün yatırımcıları ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Borsa İstanbul'da 7.513 puan ile günün tamamlandığını belirten Memiş, değer kaybı olduğuna işaret etti. Beklenen satışların sürpriz olmadığını dile getiren uzman isim yaklaşık 2 haftadır tüm videolarında borsaya gelecek yeni yatırımcıların beklemesi gerektiğini söylediğini vurguladı.


Kar satışlarının tamamlanması gerektiğini dile getiren Memiş, “Satışlar başladı. Derinleşecek mi, kademeli mi olacak, önümüzdeki haftalarda yorumlayacağız. Bu seviyelerde ben borsayı yüksek görüyorum. 7800 puandan çıkış yapanlar da altın tarafında beklemeli, gümüş tarafında beklemeli, euro tarafında beklemeli. Dolar karşısında bütün varlıklar değer kaybetti. Elimde TL var, altına, gümüşe, euro'ya gidebilirim. Dolar karşısında bütün varlıklar ucuz. Borsada satışlar benim açımdan yeni başladı, daha devam edecek.” sözlerini dile getirdi.

DOLAR KURU YUKARIYI İŞARET ETTİ

Kademeli alım fırsatı için uyarı yapabileceğini dile getiren Memiş, Dolar kurunu Serbest piyasalarda 27.13 yukarı doğru baş kaldırdığını aktardı. Bu ay ve Önümüzdeki ayda 27.50 Hedef seviyesi olduğunu ifade eden Memiş, yavaş da olsa agresif yükseliş olmasa bile dolar kurunun yukarıyı işaret ettiğini aktardı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde dolar endeksinin yükseldiğini aktaran İslam Memiş, dolar/ TL kurunda yükselişin kaçınılmaz olduğuna değindi. Dolarla ticaret yapan kişileri uyaran Memiş, dolarda yukarı yönlü hareket olduğunun altını çizdi. Memiş, “Euro TL 29.45 - 29.55 lira aralığında. Elimde TL var döviz almak istiyorsanız bunun adı dolar değil, euro olmalı. Yıl sonunda 35 lira ile alakalı öngörüm devam ediyor.” dedi.


SERT BASKILANMA DEVAM EDİYOR
Ons Altın fiyatlarının 1890 dolar seviyesinde olduğuna değinen uzman isim, 1890 doları test ederek tekrar 1960 dolara kadar yükselebileceğini işaret etti. 1890 dolar seviyesinin test edildiğini piyasaların şu anda sabit olduğunu ifade eden Memiş, altın fiyatlarını önümüzdeki hafta 1930 direnci radarına girebileceğini aktardı. Değer kayıplarının nedenine de yine İslam Memiş, ABD Merkez Bankası'nın faiz artırma ihtimalinin %50'ye yükselmesi ihtimalini işaret ederek emtiyalardaki baskıyı belirtti.


Rakamlardaki düşüşün bir diğer nedeninin ise Çin tarafında emlak şirketlerindeki iflas kararı olduğunu belirten uzman isim, dolar varlıklarının güçlendiğini söyledi. Fiyatların gerilemesindeki bir diğer nedenin ise dolar endeksindeki yükseklik olduğunu işaret eden Memiş, “Yükselince dolar karşısındaki yatırım araçlarında da sert baskılanma gördük. Sırada 1930, devamında 1960 dolar dirençleri var ons altında." dedi.

GRAM ALTIN HİKAYESİ BİR BAŞKA
Gram altın için ayrı bir uyarıda bulunan İslam Memiş, “Gram altında hikaye bambaşka.” diyerek açıkladı. Ucuz bir altın olmadığını dile getiren Memiş, altın yatırımcısının internet fiyatı ile serbest piyasalar arasındaki 50 TL'lik farka alışması gerektiğinin altını çizdi. Gram altında 1700 seviyesini beklemediğini dile getiren uzman isim, gram altının 1710 TL fiziki tarafta olduğunu söyledi. Ekranlarda 1650 rakamlarının görüldüğünü dile getiren uzman isim hiçbir geçerliliği olmadığının da altını çizdi. Gram altının bu hafta 1700 altına sarkmadığını dile getiren İslam Memiş, ons altın, ons gümüş, gram altın, gram gümüş için uyarılarını peş peşe sıraladı.

Bu rakamların dip seviyeler olduğunu ifade eden Memiş, hızlı ataklar yaşanabileceğini alım için fırsat kollayanların bu rakamları iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi. İslam Memiş Eylül ayı ortası ya da ekim ayı olabilir diyerek türbülansın güçlendiğine değindi.

Beklentisinin pozitif olduğunu dile getiren uzman isim ekim ayı itibariyle 1820-1880 dolar da agresif yükseliş olması durumunda gram altının 2.000 TL'ye kadar yükselebileceğini aktardı. Gümüş fiyatları hakkındaki değerlendirmelerin de aktaran uzman isim şu sözleri dile getirdi:
“Gümüş onsu 22.35 dolara kadar geriledi. Elinde dolar olan için gümüş almak için uygun zemin oluştuğunu ifade ettim. Elimde dolar olsaydı, ben bu seviyelerden parite üzerinden gümüş alırdım. 24, 26, 28 dolar yükselişlerini görünce söylemlerim önem arz edecektir. Gram gümüş 20 liranın üzerinde. Bu taraftaki pozitif beklentim devam ediyor. 22, 24, 26 seviyesine hareket edebilir. Gümüşte düşüşler kalıcı değildir."

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç